HaberlerKars haberKafkas Üniversitesinden teröre tepki

Kafkas Üniversitesinden teröre tepki - Kars haber

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Türkiye'nin özellikle son yıllarda zor bir sürecin içinden geçtiğini söyleyerek, PKK, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütleriyle Türkiye üzerinde kirli oyun oynandığını belirtti.

Kafkas Üniversitesinden teröre tepki

10 Aralık Cumartesi günü terör örgütü tarafından İstanbul Beşiktaş'da yapılan hain terör saldırısına tepkiler devam ediyor. Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve eşi Prof. Dr. Ayla Özcan başta olmak üzere, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mükremin Özkan Arslan ve Prof. Dr. Selçuk Ural, dekanlar, daire başkanları, öğretim görevlileri ve Kafkas Üniversitesi personeli ile çok sayıda öğrenci bugün tek ses olarak terörü lanetledi.
Kafkas Üniversitesi Rektörlük binası önünde düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yard. Doç. Dr. Alparslan Kartal tarafından şehitler için dua edildi.

'PKK, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütleriyle ülkemiz üzerinde kirli bir oyun oynanıyor'
Birlik ve beraberliğe sahip çıkmak, teröre karşı tek ses, tek yürek olmak için Kafkas Üniversitesi olarak bir araya geldiklerini belirten Kars Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, kanlı geceyi hatırlatarak, 'Ülkemizin toprak bütünlüğüne, halkımızın birliğine, refah ve huzuruna, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığına ve insanlığın temel haklarına karşı yıllardır sinsice ve kalleşçe terör eylemleri yürüten bölücü hainler, 10 Aralık Cumartesi akşamı İstanbul'da giriştikleri saldırılarla güvenlik görevlisi ve sivil 50'ye yakın yurttaşımızı şehit etmiş, 150'den fazla yurttaşımızı da yaralamışlardır. Ülkemiz özellikle son yıllarda zor bir sürecin içinden geçmektedir. PKK, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütleriyle ülkemiz üzerinde kirli bir oyun oynanıyor. Gerek terör saldırıları, gerek darbe kalkışması gerekse ekonomik oyunlarla sürekli önümüz kesilmeye çalışılıyor, ülkemizin istikrarı ve huzuru bozulmak isteniyor. İşte biz bugün de bu tuzakları bir defa daha boşa çıkarmak, birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak için teröre karşı tek ses, tek yürek olduk demek için Kafkas Üniversitesi olarak bir araya geldik' dedi.

'Bizim yapmamız gereken Laz'ı, Çerkez'i, Kürt'ü ve Türk'ü ile birlikteliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir'
Kardeşliği pekiştirmek gerektiğinin de altını çizen Rektör Prof. Dr. Özcan, 'Şunu herkes bilmelidir ki hiçbir terör saldırısı bizi korkutamaz. Kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar er veya geç yüce adalete hesap vereceklerdir. Masum insanların katledilmesinin açıklanabilir hiçbir haklı sebebi yoktur. İnsanları korkutarak, katlederek terör hiçbir sonuç alamayacaktır. Bizim yapmamız gereken Laz'ı, Çerkez'i, Kürt'ü ve Türk'ü ile birlikteliğimizi korumak, kardeşliğimizi pekiştirmektir. Hiçbir gerekçe masumlara yönelik bu ve benzeri terör saldırılarını haklı gösteremez. Huzur ve güvenliğimizi hedef almış bu alçak saldırıyı, terörü, teröre destek verenleri ve terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz' diye konuştu.

'Tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır'
'Bu kirli güçlere en sert tokatı; 15 Temmuz hain darbe girişiminde, canı pahasına destanlara namzet bir mücadele veren necip milletimiz atmıştır' diyen Rektör Prof. Dr. Özcan konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Şer odakları bilmelidir ki; dün olduğu gibi bugün de aziz milletimiz bir olarak, diri olarak, tek vücut ve tek yürek olarak tüm kirli planları ve senaryoları boşa çıkaracaktır. Terörden, krizden ve kaostan beslenen ve medet umanlar her zaman hüsrana uğrayacaktır. Şunu herkesin çok iyi bilmesi lazım: Terörün dili, dini, ırkı yoktur. Terörün tek hedefi insanlıktır. Bakınız İstanbul'daki terör saldırısı tam da 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nde ve İslam dünyası için çok önemli olan Mübarek Mevlid Kandili'nin arifesinde yapılmıştır. Yani bir kez daha gördük ki terör örgütleri için hiçbir insani değerin, hiçbir kutsalın kıymeti yoktur.'

Kafkas Üniversitesinden teröre tepkiSIRADAKİ HABER