HaberlerBilecik haberVatan Partisi'nden terör olaylarına tepki

Vatan Partisi'nden terör olaylarına tepki - Bilecik haber

Vatan Partisi Bilecik İl Başkanı Niyazi Güner, 15 Temmuz'da yaşanan hain kalkışmanın acıları ve sonuçlarını ortadan kaldırmaya çalışırken yeni acılar ve hainlikler yaşandığını belirterek, 'Milletimiz vatan savaşıyla karşı karşıyadır' dedi.

Vatan Partisi'nden terör olaylarına tepki

Güner, yaşanan terör olaylarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Türk milletinin içeride PKK, FETÖ gibi terör örgütleriyle ve arkasındaki emperyalist batı ABD ve AB ile savaş halinde olduğunu söyledi. Türk ordusunun dışarıda Suriye'de ikinci İsrail kurma savaşına karşı ABD'ye Fırat Kalkanı ile cevap vermeye çalıştığını, İkinci İstiklal Savaşı verdiğini anlatan Niyazi Güler, 'Bugün milletimizin iradesi ve birlikteliği ikinci İstiklal Savaşında başaracağımızdan son derece eminiz' dedi.
Milletin bölücü terör örgütlerini, arkasındaki güçleri ve onların planlarını artık bildiğini belirten Vatan Partisi İl Başkanı Niyazi Güner, 'Mücadeleyi o strateji ve tarihten aldığı deneyimle aşacaktır. 1920'de yaşadığımız İstiklal Mücadelesinde bugünkü bölücü terör örgütlerinin arkasındaki güçleri dize getirmiş geldikleri yerlere göndermiş ve içeridekiler hak ettikleri dersi vermiştir. Bugün milletimizin iradesi ve birlikteliği ikinci İstiklal Savaşında başaracağımızdan son derece eminiz. Ulu önderimiz ne demişti. Tarihini bilmeyen milletler önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybederler. Türk milleti onuruna hürriyetine ve bağımsızlığına düşkündür ve gördüğümüz husus oraya doğru gitmektedir' dedi.

'Atatürk devrimlerine, kurduğu çağdaş Cumhuriyete sarılmak tek çaredir'
Güner, 'Ancak hayatta en hakiki yol gösterici hayatın mecburiyetleridir. Siyasi iradenin dünkü ve bugünkü davranışlarının farklılıkları ortadadır. Devlet ve millet bağımsız özgür ve mutlu yaşayacaksa devlet aklı ve devlet adamlığı önemlidir. Tarihten ders çıkarmak daha önemlidir. Atatürk devrimlerine, kurduğu çağdaş Cumhuriyete sarılmak tek çaredir, çıkış yoludur' dedi.

Vatan Partisi’nden terör olaylarına tepkiSIRADAKİ HABER