HaberlerAydın haberDidim'de CHP'li gençlerden teröre tepki

Didim'de CHP'li gençlerden teröre tepki - Aydın haber

CHP Didim İlçe Gençlik Kolları, İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen ve 44 kişinin şehit olduğu saldırıyı basın açıklamasıyla lanetledi.

Didim'de CHP'li gençlerden teröre tepki

İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısına tepkiler devam ediyor. CHP Didim İlçe Gençlik Kolları Kent Meydanında düzenlediği basın açıklamasıyla olayı lanetledi. Meydandaki basın açıklamasına CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Caner Kaynak, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ile partili gençler katıldı.
Basın açıklaması öncesinde Şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından basın açıklamasını okuyan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Caner Kaynak, yaşanan terör saldırısında şehit olanlara rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diledi.
Kaynak olayı kınamak yerine lanetlediklerini dile getirerek, '10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleşen menfur terör saldırıları, Türkiye Cumhuriyetimizin güvenliği için özveriyle ve sorumlulukla görev yapan Emniyet Teşkilatımızı hedef almıştır. Saldırılarda şehit düşen polislerimizin ve sivil vatandaşlarımızın yasını tutuyor, saldırıyı yapanları, saldırının arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz' dedi.

Nereden gelirse gelsin, tüm terör saldırılarının faillerinin ve arkalarındaki karanlık güçlerin; vatandaşlarımızın birlik, beraberlik, dayanışma kararlılığı karşısında ezileceğine inancının sonsuz olduğunu kaydeden Caner Kaynak, 'Büyük bedeller ödenerek kurulmuş, geliştirilmiş demokrasimizin yok edilmesine asla izin vermeyeceğiz ve korumak için yeni bedeller ödemek gerekiyorsa bunları da hep beraber sonuna kadar ödeyeceğiz. Ülkemizde ki bazı çeteler Türkiye'yi kan gölüne çevirmek istiyor. İstanbul'da gerçekleşen bu son katliam çok üzücü bir şekilde bize bunu tekrar yaşattı. Kadınlara yönelik şiddet, çocuk istismarları, inanç simsarları da bu terörün bir parçası olup; Türkiye'yi cehenneme çevirmiştir. Artık bıçak kemiğe dayandı. İstedikleri bizi düşman haline getirip sokaklarda, üniversitelerde ve her yerde birbirimizi öldürmemiz. İnsanca yaşanacak bir ülkenin umuduyla yaşayan tüm gençlerin bu karanlığa karşı bir araya gelmesinden başka yol kalmadı. Bizler insanca yaşanacak bir Türkiye'nin hayalini kuran gençleriz. Ölümlere alışmayacağız. Yaşatmak için mücadele edeceğiz. Birliğimizi bozamayacaklar. Bu bağlamda Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Örgütleri olarak teröre karşı mücadelede her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu, bir kez daha vurguluyoruz' ifadelerine yer verdi.

Didim’de CHP’li gençlerden teröre tepkiSIRADAKİ HABER