HaberlerKastamonu haberKastamonu Ülkü Ocakları, terörü telkin etti

Kastamonu Ülkü Ocakları, terörü telkin etti - Kastamonu haber

Kastamonu Ülkü Ocakları, İstanbul'da gerçekleştirilen hain terör saldırısını protesto etti.

Kastamonu Ülkü Ocakları, terörü telkin etti

Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından organize edilen 'Terörü Lanet' yürüyüşünde Cumhuriyet Meydanında toplanan kalabalık grup, ellerinde Türk Bayraklarıyla buradan Kastamonu Emniyet Müdürlüğünün önüne kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında kalabalık grup, sık sık 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Polise kalkan eller kırılsın', 'Dişe diş, kana kan intikam, intikam' sloganları attı.
Grup adına konuşan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kastamonu Şube Başkanı Resul Köprülü, tarihten bugüne her zaman devletin ve milletinin yanında olduklarını belirterek, her zaman vatan hainlerinin tam karşısında olduklarını kaydetti.
Kan ve göz yaşından beslenen terörün, bu sefer hain ve aşağılık yüzünü İstanbul'da gösterdiğine dikkat çeken Köprülü, 'Yapılan resmi açıklamalara göre futbol müsabakası için görevde bulunan polislerimizi hedef alan kahpe saldırıda 44 vatan evladımız şehit olmuş,150'ye yakın vatandaşımızda yaralanmıştır. Yine anne babalar evlatlarını, çocuklar babalarını, hanım efendiler eşlerini, milletimiz ise onlarca kahramanını kaybetmiştir. Bin bir emekle büyütülen umutlar yitirilmiş, evlerin direkleri çökmüş ve yüreğimiz dağlanmıştır. Bu kâfirliği milletimize reva görenler başta olmak üzere tüm terör örgütlerinin kökünün kazınması elzemdir. Kahraman güvenlik güçlerimizi ve aziz milletimizi her fırsatta hedef alan bu soysuz köpeklerin alayı bu millete hesap vermelidir. Bu yaptıklarının yanlarına kalmaması için adı ne olursa olsun bu milletin birliğine kast eden terör örgütlerinin tamamı için idam geri getirilmeli ve bu canilerin hepsi idam sehpalarında sallandırılmalıdır. Akıl almaz nefret ile kılıktan kılığa girerek milletimize ihanet eden bu soysuzların aldıkları her nefes milli birliğimize tehdittir. Ayağında delik ayakkabısı ile şehit babasının cenazesine gelen yavrunun hakkını korumak boynumuzun borcudur. Bu yavrularımızın acısını unutursak aldığımız nefes bize haram olsun. Gün bir olma günüdür ayrılıklarımızı, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp müştereklerimiz de buluşma günüdür. Memleket meselelerimizde sen ben demeden biz diyebilme günüdür. Bizim adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya tek yürek tek bileğiz. Biz Türkiyeyiz. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. Ne Mutlu Türküm Diyene' dedi.
Ülkü Ocakları Başkanı Resul Köprülü, Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen polislere Kur'an-ı Kerim ve Türk Bayrağı vererek, 'Emniyet teşkilatımıza uğrunda can verdikleri, kan verdikleri, kutsallarımız olan; rehber yaptığımız Kur'an-ı Kerim'i ve sancak yaptığımız al yıldızlı al bayrağımızı kendilerine emanet ediyoruz' diye konuştu.
Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüşe, MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtçu, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin, Kamu-Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kastamonu Ülkü Ocakları, terörü telkin ettiSIRADAKİ HABER