HaberlerResmi açılış salı günü

Resmi açılış salı günü

Samsunspor Kulübü, transfere engel 31 futbolcuyla anlaşıldığını salı günü tahtanın resmen açılacağını açıkladı. Yönetim, bu süreçte her zaman kulübün destekçisi olan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a da teşekkür etti

Resmi açılış salı günü

HEPSİYLE ANLAŞILDI

Günlerdir transfer tahtasını açtırmak çin yoğun çaba sarfeden Samsunspor'da mutlu sona ulaşıldı. Transfere engel 31 futbolcu ve avukatlarıyla görüşülürken, bu isimlerin hepsiyle anlaşıldı. Transfer tahtasının açılmasında herhangi bir pürüz olmadığı ve salı günü de resmen açılacağı belirtildi. Konuyla ilgili Samsunspor Kulübü, resmi internet sitesinden açıklama yayınladı. Açıklamada, "Bilindiği üzere eski yabancı futbolcu alacaklarının ödenmemesi üzerine kulübümüze FIFA tarafından 2014-2015 sezonunda önce 3 puan silme cezası almış, ardından ise iki dönem transfer yasağı ile cezalandırılmıştı. Transfer yasağı cezası biterken, şimdi ise karşımıza transfere engel oyuncu borçları çıktı" denildi.

BAKAN KILIÇ'A TEŞEKKÜR
Açıklama şöyle devam etti: "Samsun ve spor ile ilgili her kesimin yakından takip ettiği bu durum ile ilgili eş zamanlı bilgi veremediğimiz için üzgünüz. Gelinen noktada 31 futbolcu borcu dosyası yeniden yapılandırılmıştır. Alacaklı taraflarca hazırlanan sözleşmeler tarafımızca kabul edilerek imzalanmıştır. Salı günü de yükümlülüklerimizi yerine getirip, transfer yasağımızı sona erdirmeyi düşünüyoruz. Bu zor sürecte yardım ve anlayışlarını gördüğümüz futbolculara ve avukatlarına teşekkür ederiz. İyi bir Samsunlu olan Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ise bu süreçte her zaman hem yanımızda, hem de destekçimiz ve yol göstericimiz olmuştur. Bakanımıza kulübümüz ve yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimizi sunarız"

 SIRADAKİ HABER