HaberlerCanını zor kurtardı

Canını zor kurtardı

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul'da yaşanan terör saldırısı esnasında Reina'da bulunan Samsunlu 3 gençten birisi olan Enes Ölmez hain gecenin şokunu henüz atlatamadıklarını söyleyerek, ''Kıl payı kurtulduk'' dedi

Canını zor kurtardı

İstanbul'da yeni yılın ilk saatlerinde yaşanan terör saldırısında Samsunlu 3 gencin de Reina'da olduğu öğrenildi. Dehşet gecesinde yaşananları anlatan Samsunlu Enes Ölmez, ''Hain gecenin şokunu henüz atlatamadık'' ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTİN AYAK SESLERİNİ DUYDUM
Almanya'da yaşayan Enes Ölmez ve 2 arkadaşı yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek geldiklerini ve yılbaşında da Reina'ya gittiklerini söyleyerek, ''Bizim en büyük avantajımız alkollü değildik. Silah seslerini duyar duymaz hemen olayı anladık ve kaçmayı başardık. Hatta terörist içeriye girdiğinde kaçmayı başaran ilk kişilerdendik. Ben aşağıya depoya indim. Bir arkadaşım barın buzdolabının arkasına, diğer arkadaşım da deniz tarafındaki restoranın koltuklarının arkasına saklandı. Onun saklandığı yerde hayatını kaybeden çok insan oldu. Daha sonra gördük ki, bizim ilk kaçtığımız yerde 12-13 insan ölmüştü. Biz de kıl payı kurtulduk'' diye konuştu.

YERDE YATANLARA DA KURŞUN
Saklandığı deponun, tam mekanın alt tarafında olduğunu belirten Ölmez, ''Teröristin ayak seslerini duydum. Bana yarım saat gibi geldi ama her şey aslında 7 dakikada olmuş. Pek anlatılmayan bir ayrıntı da var. Terörist yalnızca keleş değil, normal tabanca da kullandı. Sesinden ayırt edebildim. Yerde yaralı yatanlara da tabancayla ateş etti. Daha sonra özel hareket polisleri eşliğinde mekandan güvenli biçimde çıkartıldık. Hain gecenin şokunu hala atlatamadık. Yakınlarımız bize hemen Almanya'ya dönmemizi söyledi ama henüz üçümüz de gitmedik. Sonucunda orada da oluyor törör olayları'' dedi.

Zeynep Irmak ÖCAL 

 SIRADAKİ HABER