HaberlerAdana haberFilmleri aratmayan uyuşturucu operasyonu

Filmleri aratmayan uyuşturucu operasyonu - Adana haber

Adana merkezli 7 ilde yapılan uyuşturucu operasyonu filmleri aratmayacak aksiyona sahne oldu. Operasyonda 27 kişi gözaltına alındı, 1 ton 210 kilo esrar ele geçirildi.

Filmleri aratmayan uyuşturucu operasyonu

Adana Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana merkezli Diyarbakır, Mersin, Bitlis, Antalya, İstanbul ve Erzincan'da 3 ay önce 'torbacı' olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik çalışma başlattı.
Polis, şüphelileri takibi sonrası Kenan A. ve Tuncay A.'nın çete liderliğini yaptığı bir uyuşturucu şebekesini ortaya çıkardı. Yapılan 3 aylık takip sonrası 4 gün önce şafak vakti operasyon için düğmeye basıldı.
Adana merkezli 7 ilde şafak vakti havadan, karadan uyuşturucu yuvalarına tek tek baskın yapıldı. Bin polisin katıldığı operasyonda özel hareket polislerinin girdiği evlerde torbacıları etkisiz hale getirdiği anlar saniye saniye görüntülenirken, yaşananlar film sahnelerini aratmadı.
Ayrıca narkotik köpekleri de evlerde ve kamyonlarda arama yaptı. Yapılan bu aramalarda 1 ton 210 kilo esrar ele geçirildi. 27 kişi ise gözaltına alındı. 1'i kadın 27 torbacı 4 gün boyunca sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi.

Filmleri aratmayan uyuşturucu operasyonuSIRADAKİ HABER