HaberlerRisk yönetimime ihtiyacımız var

Risk yönetimime ihtiyacımız var

Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Samsun programı kapsamında KADEM'i ziyaret ederek dernek yöneticileri ve gençlerle bir araya geldi. Ziyarette konuşan Yarar, ülkenin risk yönetimine ihtiyacı olduğuna vurgu yaptı

Risk yönetimime ihtiyacımız var

Samsunlu Güvenlik Uzmanı Mete Yarar, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Samsun Temsilciliği'ni ziyaret etti. KADEM Samsun Temsilcisi Meral Kıvırcı, yönetim kurulu üyeleri ve KADEM Samsun Gençlik Topluluğu tarafından karşılanan Yarar, gençlerle bir süre sohbet etti.

BAŞKA TÜRLÜSÜ BİZE YAKIŞMAZ
Geleceğe daha emin adımlar atmak adına doğabilecek risklerin önceden görülmesi gerektiğini dile getiren Yarar, "Kriz yönetimi olay çıktıktan sonra uygulanacak yönteme verilen isimdir. Fakat bu ülkenin kriz yönetimine değil, risk yönetimine ihtiyacı var. Yani olay olmadan önce olabileceklere vakıf olmak ve olay çıkmadan önce engelleyebilecek çözüme kavuşmak durumundayız. Yani birileri bize artık tuzak kuramamalı ve bununla iyi mücadele etmeliyiz. Çünkü başka türlüsü bize yakışmaz" dedi.

BURASI SON KALE
Ömer Halisdemir, Fethi Sekin gibi şehitlerin Türkiye topraklarının ne kadar değerli olduğunu hatırlattığını ifade eden Yarar, "Memleket olmanın ve toğrağın değerini en iyi biz biliriz. Burası bizim gideceğimiz son kale ve bizler kalenin surlarını değil içini güçlendirmeliyiz. Birileri bize saldırmadan, rahatça yaşayabileceğimiz bir ülke olmalıyız" dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BULUŞMA
Gençlerin Mete Yarar ile bir araya gelmesinden mutluluk duyduğunu söyleyen KADEM Samsun Temsilcisi Meral Kıvırcı ise, "Bu buluşmadan büyük mutluluk duyduk. Genç kardeşlerimizle Mete beyi tanıştırmış olmak çok güzel. KADEM Samsun'un genç üyeleri bir sonraki program için Mete Yarar'dan söz aldılar. Bu gençlerimiz için oldukça önemli'' ifadelerini kullandı.

Tayfur KARA SIRADAKİ HABER