HaberlerEngellilere evde kuaför hizmeti

Engellilere evde kuaför hizmeti

TSD Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, evlerinden çıkamayan engellilere ulaşarak kuaförlük hizmeti vereceğini müjdeledi

Engellilere evde kuaför hizmeti

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle dernek çatısı altında engellilerin kuaförlük kursunda öğrendikleriyle evlerinden çıkamayan engellilere yerinde hizmet edeceğini söyledi.

ENGELLİLERDEN
ENGELLİLERE YARDIM
Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle TSD Samsun Şubesi'nde kuaförlük kursu açtıklarını ve 14 engellinin bu kurslardan faydalandığını söyleyen Hakyemezoğlu, ''Engellilerimize ders veren hocamız gönüllü olarak, evden çıkamayan engellilerin evlerine gidip 'Ne yapılması gerekiyorsa yaparım' dedi. Hatta şu anda dernekte kuaförlük eğitimi alan engellilerimiz de yeterince geliştiklerinde ulaşabildikleri kadar engelliye ulaşıp dayanışma içinde olsunlar istiyoruz. Engelliler için evden çıkamamak çok zor bir durum. Onları evlerinden dışarıya çıkarabilmek için de çeşitli projeler hazırlıyoruz'' dedi.

GÖNÜLLÜYÜZ
6 yıldır Samsun'da Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Saç Yapımı ve Bakımı kursları veren eğitmen Gülşen Arslantürk ise, ''Evlerinden çıkıp kuaföre gidemeyen engelliler için gönüllü olarak buradayız. Saç bakımı ve deri hastalıklarıyla ilgili bütün birikimimizi engellilere açtık. Samsun'da bu hizmete ihtiyacı olan engellilere ulaşmak istiyoruz'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

 SIRADAKİ HABER