HaberlerMHP'de FETÖ'cü olmaz

MHP'de FETÖ'cü olmaz

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, parti içinde FETÖ olmadığını belirterek, 'Bu ülkede herkes Fetullah Gülen'le sıcak ilişkiler içerisindeyken Milliyetçi Hareket Partisi'nin lideri  ülkeyi ikaz etmiştir' dedi

MHP'de FETÖ'cü olmaz


MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM Genel Kurulu'nda bir konuşma yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi'nin 48 yıllık geçmişinde bir kırılma olmadığını belirten Usta, “Milliyetçi Hareket Partisi'nin hakikaten parti politikalarına, dokümanlarına, eylemlerine, uygulamalarına bakıldığında bu hareketin kırk sekiz yıllık geçmişinde, çizgisinde bir kırılma olmadığını vicdan sahibi, insaf sahibi herkes görecektir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin temel meselelere bakışı millet odaklıdır, millet menfaatidir. Bizim ana sloganımız 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben'dir" dedi.

ÜLKENİN MENFAATİ İÇİN
Milliyetçi Hareket Partisi'nin kritik dönemlerde hep inisiyatif aldığını, ülkenin önünü açıcı davranışlarda bulunduğunu ifade eden Usta, "Bunu yaparken, kimi zaman bir siyasi partiyle belki bir anlamda yakınlaşma veya onunla iş birliği olmuş olabilir. Ülkenin menfaati neyi gerektiriyorsa bir başka partinin pozisyonuyla aynı pozisyon içerisinde olmuş olabilir ama burada önemli olan Milliyetçi Hareket Partisi'nin kendi çizgisidir, o çizgide bir kırılma yok. O çizgiye bir başka siyasi parti yaklaştıysa, siz bize yaklaşıyorsunuz, ben daha öteye kaçacağım diyemeyiz" diye konuştu.

BİZDE FETÖ'CÜ BARINAMAZ
Usta, Milliyetçi Hareket Partisi'nin tarihin hiçbir evresinde FETÖ ile alaması olmadığını belirterek, "Sayın Engin Altay istatistiksel olarak bir şey söyledi: "Bizde 5'se sizde 25." Sizde ne kadar olduğunu ben bilmiyorum ama bizde yok, onu bilin. Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde FETÖ'cü yoktur, barınamaz. Bu ülkede herkes Fetullah Gülen'le sıcak ilişkiler içerisindeyken Milliyetçi Hareket Partisi'nin lideri sizleri ve ülkeyi ikaz etmiştir. Bunları görmezlikten gelemezsiniz, biraz adil olmak lazım" dedi.

 SIRADAKİ HABER