HaberlerOMÜ'de eskiden sondaj bile yapamıyorduk

OMÜ'de eskiden sondaj bile yapamıyorduk

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, OMÜ raylı sistem hattı inşaat çalışmalarının Mayıs ayında başlayacağının müjdesini vererek, ''Biz daha önceki dönemde bir tane sondaj yapamazken, şimdiki yönetim gelin 6.4 kilometrede istediğiniz gibi tasarruf yapın diyerek bizimle bir protokol imzaladı'' dedi

OMÜ'de eskiden sondaj bile yapamıyorduk

2017 yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne kadar uzayacak olan raylı sistem hakkında bilgi verdi. Proje ve ihalelerin şubat ayında yapılacağını söyleyen Yurt, inşaat çalışmalarının da mayıs ayında başlayacağı müjdesini verdi.

YENİ HAT 2 YILA BİTECEK
Raylı sistemin 2017 itibariyle 32 kilometrelik hatla hizmette olduğu söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, ''Şu anda Kurupelit son durakla üniversite yaşam merkezi arasındaki bölümü çalışıyoruz. Ben bu noktada OMÜ Rektörüne ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bizimle çok büyük bir uyum içindeler. Gidenin arkasından konuşulmaz ama biz daha önceki dönemde bir tane sondaj yapamazken, şimdiki yönetim 'Gelin 6.4 kilometrede istediğiniz gibi tasarruf yapın' diyerek bizimle bir protokol imzaladı. Şubat ayı sonuna kadar üniversite hattının projesi hazırlanacak ve ihaleye çıkacağız. Mayıs ayında da inşaatına başlarız diye hesap ediyoruz. 24 ay içerisinde de bitirilmesini planlıyoruz. Bu çok önemli bir proje. Böylece hem üniversitemiz hem belediyemiz hem de Samsun kazanmış olacak'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER