HaberlerDünyanın en büyük kadın hareketiyiz

Dünyanın en büyük kadın hareketiyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti'nin 4 milyondan fazla kadın üyeye ulaştığını ifade ederek, ''Bu açıdan AK Parti'ye dünyanın en büyük kadın hareketi diyebiliriz. Çok iddialı bir şey söylüyorum ama bu doğru'' dedi

Dünyanın en büyük kadın hareketiyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti'de kadınların ve gençlerin potansiyelinin çok yüksek olduğunu söyledi. Karaaslan, ''AK Parti'nin önünü gerçekten kadınlar çeker ve kadınların omuzları üzerinde birçok politikamız yükselir, şekillenir ve karşılık bulur'' ifadelerini kullandı.

POLİKAMIZ KADINLARLA
ŞEKİLLENİR VE YÜKSELİR
Kadınların ve gençlerin siyasetten uzak durmasının hep şikayet edilen bir konu olduğunu kaydeden Karaaslan, ''Samsun'da 2 seçimde de seçilebilecek yerden aday gösterilen tek kadın milletvekiliydim. Samsun bundan çok daha fazlasını hak ediyor diye defalarca söyledim. Çünkü bu hem kadın hem de genç temsili açısından çok önemli. Dünyanın hiçbir yerinde partimizin halkla kurduğu ilişkinin bir örneği daha olduğunu çok zannetmiyorum. Çünkü 10 milyona yakın üyemiz var. Bu üyelerin çok önemli bir kısmını kadınlar oluşturuyor. AK Parti bu açıdan bakıldığında 4 milyondan fazla kadın üyesiyle, dünyanın en büyük kadın hareketi diyebiliriz. Çok iddialı bir şey söylüyorum ama bu doğru. AK Parti'nin önünü gerçekten kadınlar çeker ve kadınların omuzları üzerinde birçok politikamız yükselir, şekillenir ve karşılık bulur. Çünkü onlar evin içine girebilenler, kapı kapı dolaşanlar, fedakarca sahada var olanlar. Aynı zamanda gençler de öyle. Bu şekilde genç ve kadın potansiyelini bu kadar yoğun olarak bünyesinde barındıran bir partinin elbette başarısı tartışılmaz'' şeklinde konuştu.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER