HaberlerSamsun'da uyuşturucu suçuna ceza yağdı

Samsun'da uyuşturucu suçuna ceza yağdı

Samsun'da uyuşturucu suçuna ceza yağdı. Samsun' da iki farklı olayda polisin yakaladığı uyuşturucu tacirlerine mahkemeden ceza yağdı.

Samsun'da uyuşturucu suçuna ceza yağdı

Uyuşturucu ticaretine 2 tutuklama

Samsun'da 4 kişiye uyuşturucu sattıkları iddia edilen 2 genç mahkemece tutuklanırken, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Anadolu Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, F.Ş.(22) ve K.Ş.'nin (22) uyuşturucu ticareti yaptıklarının bilgisini aldı. Söz konusu gençleri takibe alan polis, F.Ş. ve K.Ş.'nin 4 kişiye kişiye bonzai adlı uyuşturucu sattıkları ve R.A.(24) adlı gencin ise uyuşturucu satışına aracı olduğunu tespit etti. Polis 3 kişiye satılan sentetik uyuşturucu paketlerini ele geçirdi. F.Ş. ve K.Ş.'nin aynı binada oturdukları, evlerinde yapılan aramada 91 paket satışa hazır sentetik uyuşturucu, 2 adet kurusıkı tabanca ve 1 adet tüfek ele geçirdi. Gözaltına alınan F.Ş., K.Ş. ve R.A. bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren K.Ş. ve F.Ş. tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi'ne gönderilirken, R.A. ise mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Uyuşturucu ticaretinden tutuklandı

 Samsun'da bir kişiye sentetik uyuşturucu sattığı iddia edilen genç, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

Olay, Samsun'un Canik ilçesinin Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, daha önce uyuşturucu ticareti yaptığı iddia edilen A.S., tutuklanmıştı. Bu olayla ilgili A.S.'nin suç ortağı olduğu iddia edilen ve bir kişiye sentetik uyuşturucu sattığı tespit edilen M.K.(28), Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.K., "uyuşturucu ticareti" suçundan tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi.SIRADAKİ HABER