HaberlerSamsun haberSamsun'da FETÖ'den 3'ü akademisyen 16 kişi adliyede

Samsun'da FETÖ'den 3'ü akademisyen 16 kişi adliyede - Samsun haber

Samsun ile birlikte 3 ilde düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonlarında gözaltına alınan 3'ü akademisyen toplam 16 şüpheli bugün adliyeye çıkarıldı.

Samsun'da FETÖ'den 3'ü akademisyen 16 kişi adliyede

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin Samsun merkezli Ankara ve Kırıkkale illerini de kapsayan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 7 gün önce 23 kişiyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınanlardan 5'i 4 gün önce çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılmıştı. Sorguları tamamlanan aralarında ihraç olan öğretmen, esnaf, mali müşavir, iş adamı, memur ve öğrencilerden oluşan 13 kişi bugün Samsun Adliyesine sevk edildi. 5 kişinin ise sorgusu devam ediyor.

3 akademisyen de FETÖ'den adliyeye sevk edildi
Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ-PDY soruşturması kapsamında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde görevli Doç. Dr. Y.K., Hukuk Fakültesinde görevli Yrd. Doç. Dr. A.E. ile Tıp Fakültesinde görevli Uzm. Dr. C.K.'yi 3 gün önce gözaltına almıştı. Gözaltına alınan akademisyenlerin daha önce açığa alındıkları ve gözaltına alınıp serbest kaldıkları, Yrd. Doç. A.E.'nin ise göreve iade edildiği öğrenildi.
ByLock kullandıkları tespit edilen 3 akademisyen Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgularının ardından bugün Samsun Adliyesine sevk edildiler.

Samsun’da FETÖ’den 3’ü akademisyen 16 kişi adliyedeSIRADAKİ HABER