HaberlerKarabatağın imdadına itfaiye yetişti

Karabatağın imdadına itfaiye yetişti

Samsun'da konakladığı ağaçların dallarına sıkışıp kanadı kırılan ve can çekişen karabatak isimli kuş, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonrası bulunduğu yerden kurtarıldı.

Karabatağın imdadına itfaiye yetişti

Kanadı kırılan kuşa ilk müdahale Kızılırmak Deltası içerisindeki veteriner ekipleri tarafından yapıldı. Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde bir kuşun ağaç dalında sıkıştığını ve can çekiştiğini gören 3 genç durumu hemen deltada bulunan ve yaban hayvanları için oluşturulan kliniğin veteriner ekiplerine bildirildi. Kuşun sıkıştığı yere anında giden sağlık ekipleri kendi imkanları ile Karabatak olduğu belirlenen kuşu kurtaramayınca itfaiye ekiplerinden yardım istediler.

İtfaiyenin 2 saat süren çalışması sonrası Karabatak sıkıştığı daldan kurtarılarak tedavi altına alındı. Karabatak'a ilk müdahaleyi yapan Büyükşehir Belediyesi Yaban Hayvanları İlk Yardım Ünitesi Veterineri Peria Tabatabaei, Karabatak'ın dalların tahrip etmesi nedeniyle kanadında ciddi bir kırık oluştuğunu ve tendon liflerin yerine dikildiğini söyledi.
Karabatak 25 günlük tedavi sürecinin ardından yeniden doğaya salınacak.SIRADAKİ HABER