HaberlerTekirdağ haberÇorlu şehitler anısına yapılacak 15 Temmuz İlkokulunda birleşti

Çorlu şehitler anısına yapılacak 15 Temmuz İlkokulunda birleşti

Çorlu şehitler anısına yapılacak 15 Temmuz İlkokulunda birleşti

Çorlu'da şehitler adına yapılacak olan 15 Temmuz İlkokulunun inşası için son yılların en güzel birlikteliğine imza atıyor. 5901'e SMS atılarak 10 TL bağış yapılabilen okul kampanyasına destekler çığ gibi büyüyor.


Çorlu'da görev yapan basın mensuplarının fikri ile 2016 yılının ortalarında ortaya çıkan ve 15 Temmuz süreci sonrası kampanyanın şekillendiği proje kapsamında Çorlu`da 24 derslikli okul inşası için düğmeye basıldı. Kamu kurumları, yerel yönetimler, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler, siyasi partiler ve vatandaşlar 5901'e mesaj atarak 10 TL bağış yapmak için seferberlik ilan etti. Çorlu'nun nüfusu olan 253 bin SMS'in hedeflendiği okul kampanyasında görülmemiş birliktelik örneği sergileyerek, tüm şehitler anısına yapılacak 15 Temmuz İlkokulunu ilçeye kazandıracak.

Okul kampanyasına anlamlı bağışlar
Tüm şehitler anısına yapılacak olan 15 Temmuz İlkokulu'na bağışta bulunanlar arasında kumbarasını alıp okula bağışlayan çocuklar, 70 yaşını aşmış huzurevi sakinleri de bulunuyor.
Çorlu Şehitliği'nde yatan şehitlerimizin isimlerinin 24 derslikli olarak inşa edilecek okuldaki sınıflara verilerek yaşatılması fikrinin de ortaya çıkmasıyla öğrencilerin kumbarasını alarak Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan'ın başkanlığını yaptığı Çorlu Eğitim ve Spor Vakfına bağışlaması, taksi şoförünün aracının plakasını yazarak 5901'e attığı kısa mesajla bağış yapması, Ergene Vadisi öğrenci annelerinin bir araya gelerek 18 bin Lira gibi bağış toplaması Çorlu halkının şehitlere göstermiş olduğu vefanın en büyük örneği olarak hafızlarda yerini aldı. Son olarak da Çorlu Huzurevi'nde kalan yaşlıların aralarında topladıkları 800 lirayı okulun inşası için bağışladılar.

İşadamları da kampanyaya kayıtsız kalmadı
İş dünyasından birçok isim nakdi ve ayni yardımla projeye destek verirken aynı sektörde faaliyet gösteren işadamları kendi alanlarında destek vermek için bir araya geliyor. Okul inşaatını hafriyatını ilçede ki tüm hafriyatçılar el birliği ile yapma kararı alırken okulun temeli 18 Mart Şehitler Günü'nde okulun asıl sahipleri olan Çorlu halkı ile birlikte atılacak. Hazır beton, demir, boya, elektrik, mermer, kum ve okul inşasında kullanılabilecek çeşitli malzemeler sektörlerinde aynı işi yapan farklı şirketlerin aralarında kurdukları konsorsiyumlarla destekleniyor.
81 ilden vatandaşı içerisinde barındıran ve Türkiye`nin gerek sanayi gerekse de nüfus anlamında en büyük ilçelerinden biri olan Çorlu`da farklı siyasi görüş ve etnik kökene sahip vatandaşların gösterdiği birliktelik kamuoyunda da takdirle karşılanıyor. Çorlu Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden tiyatro ekibi sergiledikleri oyunun gelirini okul kampanyasına bağışlayarak desteklerini ortaya koydular. Çorlu`da ki gazeteler, internet siteleri de kampanyanın duyurulması anlamında da el birliği ile emek sarf etmeye devam ediyorlar.


SIRADAKİ HABER