HaberlerŞırnak haberBeytüşşebap Belediye binasına Türk bayrağı asıldı

Beytüşşebap Belediye binasına Türk bayrağı asıldı

Beytüşşebap Belediye binasına Türk bayrağı asıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi belediye başkanlığına kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Murat Şener'in göreve başlamasının ardından belediye binasına polis nezaretinde Türk bayrağı asıldı. Gözaltına alınan Beytüşşebap Belediye Başkanı Nurettin Ataman ise sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol kararı ile serbest


Edinilen bilgiye göre terör soruşturması kapsamında düzenlenen bir operasyonla Beytüşşebap Belediye Başkanı Nurettin Ataman ve 2 yakını gözaltına alındı. Terör örgütüne yardım ve yataklık suçlarından gözaltına alınan Nurettin Ataman ve beraberindekiler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Beytüşşebap Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen Ataman ve 2 yakını savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanma istemiyle bir üst mahkemeye çıkarıldı. Ataman ve beraberindeki 2 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Belediyeye Türk bayrağı asıldı
Gözaltına alındıktan sonra görevinden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Ataman'ın yerine kayyum olarak atanan Beytüşşebap Kaymakamı Murat Şener'in yeni görevine başlamasının ardından belediye binasına Türk bayrağı asıldı.


SIRADAKİ HABER