HaberlerAmasya haberReferandum kampanyasında liderlerin ilk tercihi Amasya

Referandum kampanyasında liderlerin ilk tercihi Amasya - Amasya haber

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da referandum kampanyasını Amasya'dan başlatacak.

Referandum kampanyasında liderlerin ilk tercihi Amasya

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandum kampanyası için Anadolu'daki ilk mitingini 1 Mart'ta Amasya'da yapmıştı. Başbakan Yıldırım'ın Amasya mitingine 20 binin üzerinde katılımın olduğunu belirten AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, bunun son yıllarda şehirdeki en büyük katılımın sağlandığı miting olduğunu vurguladı. Ünek, 'Ülkemizin istikrarını isteyen, istikbalini isteyen ve istiklalini isteyen tüm siyasi görüşlerden Amasyalı hemşehrilerimiz buraya katıldılar' dedi.

Kılıçdaroğlu da Amasya'dan başlıyor
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amasya'da 15 Mart'ta miting yapacağını açıklayan CHP Amasya İl Başkanı Reşat Karagöz, 'İlk mitingimizi Amasya'dan başlatarak neden 'hayır' dediğimizi anlatacağız. Amasya yıllar önce Mustafa Kemal Atatürk'ü nasıl karşılayıp Milli Mücadele'deki yerini aldıysa bu süreçte de siyasi partiler Amasya'yı seçiyor. Bizler de Genel Başkanımızı Amasya'da ağırlayarak tüm Türkiye'ye bu heyecanı yaymak istiyoruz' diye konuştu.

Vatandaş memnun
Binali Yıldırım'ın ardından Kemal Kılıçdaroğlu'nun da Anadolu'daki ilk kampanyasını Amasya Tamimi'nin ilan edildiği memleketlerinden başlatacak olmasından memnuniyet duyan işçi emeklisi Hasan Özarı, 'İkisinde de Cumhuriyet sevgisi var demek ki. Onun için buradan başlamış olabilirler. Hayırlısıyla gelsinler. Hayırlısıyla gitsinler. Hangisinin özü doğruysa Allah onun işini rast getirsin. Bizim istediğimiz özgürlük, demokrasi, kalkınma. Eller aya gidiyor. Biz halen aynı yerimizde sayıyoruz. Biz de gidelim, onların seviyesine yetişelim' ifadelerini kullandı.
Yıldırım'ın mitingine yoğun bir katlımın olduğunu anımsatan ayakkabı boyacısı Yalçın Taşan, 'Referandumda Allah nasip ederse 'evet' çıkacak. Meydanlardan belliydi' şeklinde konuştu.

Referandum kampanyasında liderlerin ilk tercihi AmasyaSIRADAKİ HABER