HaberlerKonya haberYalçın Akdoğan: 'Yeni Anayasa, Güçlü Türkiye'yi anlattı

Yalçın Akdoğan: 'Yeni Anayasa, Güçlü Türkiye'yi anlattı

Yalçın Akdoğan: 'Yeni Anayasa, Güçlü Türkiye'yi anlattı

AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi ile Türkiye'nin Avrupa'ya örnek teşkil edeceğini söyledi.


Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Şehir Konferanslarına konuk olan AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, 'Yeni Anayasa, Güçlü Türkiye'yi anlattı.
Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen programın açılışında konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'İl başkanımız, İl teşkilatımız, milletvekillerimiz ve tüm Konya halkı ile birlikte sorumluluk bilinci içerisinde bu güzel çalışmaya başladık. Bu hayırlı çalışmayı sürdürüyoruz. Sizlerle birlikte güzel neticeler alınacağını da biliyoruz' dedi.
AK Parti Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, parlamenter sistemin geçmişte hep kriz ürettiğini ve hala da üretmeye devam ettiğini belirterek, 'Cumhurbaşkanına çok yetki aktarılıyor diye bir kısım muhalefet tepki gösteriyor. Bakın ortaya bir Recep Tayip Erdoğan profili koyalım. Sayın Erdoğan, bugün gerçekten siyasi ağırlığı olan bir lider. Zaten bir siyasi gücü var. Bu gücü ona kim nasıl verdi? Bu şu anki yetkilerle oluşan bir güç mü, yoksa halkla kurduğu gönül bağın etkisiyle oluşan bir güç mü? Bu siyasi güç kanunla, anayasayla mı oluyor sanıyorsunuz? Tayip Erdoğan, halkımızın desteğiyle ülke gündemini belirleyecek siyasi ağırlığa ve güce sahip oldu. Cumhurbaşkanlığı sisteminde edineceği bu güç kimseyi rahatsız etmesin' dedi.

'Güçlü demokrasi ve özgürlük anlayışımız Avrupa'ya örnek olsun'
Demokrasinin beşiği olarak bilinen Avrupa ülkelerinde ırkçılığın, İslamafobianın ve farklı medeniyetlere karşı alerjinin hüküm sürdüğüne değinen Akdoğan, ülkemizde hayata geçirilecek Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Türkiye'nin demokrasi ve özgürlük anlayışının Avrupa'ya da örnek teşkil edeceğinin altını çizdi.

'Çözümsüzlük bir çözümdür anlayışı tarihte kaldı'
Cumhurbaşkanlığı sistemiyle alakalı herkesin müsterih olmasını isteyen Akdoğan, 'AK Parti'nin yaptıkları, yapacaklarının bir teminatıdır. Biz AK Parti iktidarı olarak çok büyük reformlar yaptık. Türk demokrasi tarihine geçecek icraatlar yaptık. Bu ülkede uzun zamandır uygulanan ve devlet politikası haline getirilen 'çözümsüzlük bir çözümdür' anlayışı hakimdi. Bu AK Parti hükümetiyle bitti çok şükür. Çünkü artık şartlar değişti. Bir şey sürdürülemez olduysa, tıkandıysa onu değiştirip değiştirmemek değil, daha iyi nasıl değiştirilebilir onu konuşmak bizim tarzımız. Biz daha iyi bir versiyona daha ileri bir vizyonla soyunmuş durumdayız. Büyük fotoğrafı görüyor, kim ne yapmaya çalışıyorsa, ülkemiz üzerinden nasıl oyunlar oynanıyorsa bunu bilerek hareket ediyoruz' ifadelerini kullandı.
Konferans sonunda Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Akdoğan'a, 'Esma-ül Hüsna'nın yer aldığı hat işlemeli bir tablo hediye ederken, AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu da Büyükşehir Belediyesi tarafından bastırılan 'Mesnevi' den takdim etti.

Yalçın Akdoğan: 'Yeni Anayasa, Güçlü Türkiye'yi anlattıSIRADAKİ HABER