HaberlerKocaeli haberMaliye Bakanı Ağbal, Bayburtlular Platformunu ziyaret etti

Maliye Bakanı Ağbal, Bayburtlular Platformunu ziyaret etti

Maliye Bakanı Ağbal, Bayburtlular Platformunu ziyaret etti

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 'Bugün içeride ve dışarıda güç odaklarına karşı millet olarak, ülke olarak mücadele veriyoruz. Bakın bazıları, bizim bakanlarımızı Almanya'da konuşturmamaya kalkıyor. Hadlerini bilecekler. Bu ülkenin artık eski Türkiye olmadığını herkes öğrenecek' dedi.


Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan Bayburtlular Platformunu ziyaret etti. Ziyarete Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın yanı sıra Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bayburtlular Platformu Başkanı Bahtiyar Aydın ve platform üyeleri katıldı.

'16 Nisan'da sandığa gideceğiz gürül gürül sandıklardan evetlerle çıkacağız'
Bakan Ağbal, ziyarette yaptığı konuşmada, 'Önümüzdeki dönemde önemli bir süreçten geçiyoruz. Bir referandum süreci içerisindeyiz. Biz AK Parti olarak bu referandumun ülkemiz için, sizler için çok güzel olacağına inanıyoruz. Memleketimiz kalkınacak. Memleketimiz büyüyecek. Hep beraber birlik içerisinde bu ülkeyi kalkındıracağız. Ben hemşehrilerimden, Bayburtlulardan hepinizden destek bekliyorum. Hep beraber 16 Nisan'da sandığa gideceğiz gürül gürül sandıklardan evetlerle çıkacağız' şeklinde konuştu.

'Üniter devlet bizim olmazsa olmazımız, kırmızı çizgimiz'
'Biz üniter devletten vazgeçmeyiz' diyen Ağbal, 'AK Parti bugüne kadar konuşulmayanları konuşan bir parti oldu, yapılmayanları yapan bir parti oldu, değişimin hep önünde oldu, Türkiye'yi değiştirdi ve dönüştürdü. Şimdi yapacağımız, gerçekten bütün yaptıklarımızın üzerinde çok daha büyük bir değişiklik. Gençlerimiz ve çocuklarımız için çok daha güzel bir gelecek istiyorsak, gençlerimiz için iş istiyorsak, aş istiyorsak, ekonominin büyümesini istiyorsak, bu yönetim sistemi değişikliğine ihtiyacımız var. Bu yönetim sistemi gelecek, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğü iyice pekişecek. Biz üniter devletten asla vazgeçmeyiz. Üniter devlet bizim olmazsa olmazımız, kırmızı çizgimiz' ifadelerini kullandı.

'Hadlerini bilecekler'
Almanya'da bakanların konuşma yapmalarının engellenmesiyle ilgili Ağbal, 'Bugün içeride ve dışarıda güç odaklarına karşı millet olarak, ülke olarak mücadele veriyoruz. Bakın kalkıyor bazıları, bizim bakanlarımızı Almanya'da konuşturmamaya kalkıyor. Hadlerini bilecekler. Bu ülkenin artık eski Türkiye olmadığını herkes öğrenecek. Onun için 16 Nisan'da sandıkta öyle bir evet diyelim ki içeride de dışarıda da dostu, düşmanı, yedi düveli Türkiye'nin gücünü görsün. 16 Nisan'da sandığa atacağınız her oy Türkiye düşmanlarına karşı gösterilen adeta bir kırmızı kart olacak' ifadelerini kullandı.

'Sürdürülemez olan bir sistemi sürdürülebilir Türkiye'nin yararına getirmeye çalışıyoruz'
'Sizlerin desteğini bekliyoruz, sizlere inanıyoruz' diyen Ağbal, 'Sizlerin gayretleri ile sizlerin çalışmaları ile sizden aldığımız güçle yapacağımız çalışmalarla 16 Nisan'da bu ülke yepyeni bir yola yepyeni bir rotaya hep beraber gireceğiz. Ondan sonra göreceksiniz, ülkenin önü açılacak. Ekonomide son dönemde çok önemli kararlar aldık. Çok önemli destekler getirdik. Ama 16 Nisan her şeyin belirleyicisi. O gün geldiğinde sandıktan gümbür gümbür evet oyları çıktığında göreceksiniz herkesin önü açılacak. Yatırımcı daha fazla yatırım yapacak. Dışarıdan Türkiye'ye daha fazla sermaye girecek. Daha falla üretim olacak. Her şeyden önemlisi de refahımız artacak. 2019 gelecek, 2019'da yeni hükümet sistemine göre sandığı milletin önüne koyacağız. Burada bu yapılan değişiklik kişilere bağlı bir değişiklik değil ki. Biz sistemi değiştiriyoruz. Sürdürülemez olan bir sistemi sürdürülebilir Türkiye'nin yararına getirmeye çalışıyoruz' dedi.
Bayburtlular Platformu Başkanı Bahtiyar Aydın, Maliye Bakanı Naci Ağbal'a ziyareti için hediye takdim etti.

Maliye Bakanı Ağbal, Bayburtlular Platformunu ziyaret ettiSIRADAKİ HABER