HaberlerSamsun'da hava durumu

Samsun'da hava durumu

Samsun'da hava durumu

Meteorolojiden alınan bilgilere göre bugün Samsunluları güneşli bir hava bekliyor. Hava sıcaklığının 4 ila 6 derece arası artış olması bekleniyor. Samsun'da bugün beklenen hava sıcaklığı 13 derece.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin doğu kesimleri ile zamanla Marmara'nın batısının parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesiminin hafif yağmurlu, öğle saatlerinde Hakkari ve Van çevrelerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı, Marmara'nın güney ve doğusu ile iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Trakya'da güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık 15
İstanbul: Az bulutlu 16
İzmir: Az bulutlu ve açık 22
Adana: Az bulutlu ve açık 21
Antalya: Az bulutlu ve açık 22
Samsun: Parçalı bulutlu 13
Trabzon: Parçalı bulutlu 12
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 5
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 17SIRADAKİ HABER