HaberlerSamsun'da kaz kavgası: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kaz kavgası: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kaz kavgası: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da köpeklerin boğduğu kazlar nedeniyle çıkan kavgada pompalı tüfekli saldırıya uğrayan baba ve oğlu hayatını kaybederken, diğer oğlu ise yaralandı.

Olay, Samsun'un Kavak ilçesinin Civril Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Serkan K.'nin 10 adet kazını aynı mahallede bulunan Behçet Şahin'in (73) köpeği boğdu. Behçet Şahin, Serkan K.'ye köpeklerin boğduğu kazlara karşılık zararını karşılamak için her bir kaz karşılığı 100 lira olmak üzere toplam bin lira para ödedi. Ancak Serkan K., Behçet Şahin'in evinin önüne giderek bağırıp çağırıp yine para istedi. Behçet Şahin kazların parasını ödediğini söyleyerek Serkan K.'den evinin önünden gitmesini istedi. Olay yerinden ayrılıp evine giderek pompalı tüfek alan Serkan K., geri dönüp bağırıp çağırmaya başladı. Bu sırada evden dışarı çıkan Behçet Şahin ile oğulları Zeki Şahin (46) ve Tuncay Şahin (39) silahlı saldırıya uğradı. Tüfekten çıkan saçmalar baba Behçet Şahin'in karnına, Zeki Şahin'in ensesine ve Tuncay Şahin'in de sağ eline isabet etti. Zeki Şahin olay yerinde, baba Behçet Şahin ise 112 Acil Servis ekipleri tarafından ambulansla kaldırıldığı Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Elinden yaralanan Tuncay Şahin ise Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ayakta tedavi edildi.

Olayda kardeşi ve babası hayatını kaybeden Ziraat Mühendisi Şevket Şahin (48), yetkililere seslenerek idam cezasının bir an önce yürürlüğe girmesini ve uygulanmasını istedi. Şevket Şahin, "Kendini bilmez bir insan, 6-7 ay önce bizim köpeklerin öldürdüğü 10 adet kazların değerinin çok çok üstünde bin lira para verilmesine rağmen kapımıza sarhoş bir şekilde gelerek babamdan para istedi. Babam bir tokat bile vurmadan kapısından kovdu. Şahıs köy evine gidip pompalı tüfeği alıp kardeşimin ve babamın katili oldu. Tek ricam şu. Bu kişiler idam edilmeli. Ben halktan biriyim. Benim canımı yakan kişiyi affetmek bana aittir. Benim canımı yakanın affı devlete ait değildir. Devletin onlara af yetkisi yok. Ben idam edilmesini ve idam yasasının bir an önce uygulanmasını istiyorum. Devletin benim canımı yakan, kardeşimi ve babamı katleden için idam cezası uygulamalı. İdam cezası kesinlikle çıksın. İdam cezası uygulanması için devletimize yalvarıyorum" dedi.

Pampalı tüfekle ateş açarak 2 kişiyi öldürüp 1 kişiyi de yaraladığı ileri sürülen Serkan K.'nin jandarma tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Samsun'da kaz kavgası: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kaz kavgası: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kaz kavgası: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'da kaz kavgası: 2 ölü, 1 yaralıSIRADAKİ HABER