HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'En az yüz elli yıl geri gideriz'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'En az yüz elli yıl geri gideriz'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'En az yüz elli yıl geri gideriz'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, parlamenter demokrasinin korunması gereken bir kurum olduğunu belirterek, ''Aksi, felaket olacak. Tüm gücü tek bir kişiye verdiniz mi, demokrasi filmi biter. En az yüz elli yıl geri gideriz'' dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Eğitim Ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Samsun Şubesi'nin 10. Olağan Kongresi'ne katıldı. Atakum Türk-İş Eğitim Merkezi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen kongrede konuşan Akcagöz, ''Bu Anayasa değişikliğinin milletin aleyhine olduğunu en iyi siz anlatırsınız. Bunu başarabilecek gücünüz var, gücümüz var. Referandum sonucu ile ilgili hiç endişe taşımıyorum'' ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİ FİLMİ BİTER

Millet olarak büyük bir dönüm noktasında olunduğunu anlatan Akcagöz, ''Bu bir memleket sorunu. Bu bir gelecek sorunu. Bu nedenle hepimize önemli görevler düşüyor. Bu Anayasa değişikliğinin ülkeyi nasıl bir karanlığa sürükleyeceğini en iyi sizler, yani bilimsel laik eğitime inanmış öğretmenler anlatabilirsiniz. Ülkeyi yöneten insanları yetiştirenler de sizlersiniz. Bu Anayasa değişikliğinin milletin aleyhine olduğunu en iyi siz anlatırsınız. Bunu başarabilecek gücünüz var, gücümüz var. Referandum sonucu ile ilgili hiç endişe taşımıyorum. Tüm veriler de bunu gösteriyor ama bu bizi rehavete itmemeli. Hepimiz, ayrı ayrı çok çalışmak zorundayız. Eğitim sistemiyle oynaya oynaya bu hale getirdiler. Amaç, hafızalardan, Mustafa Kemal Atatürk'ün aydınlık eğitim hamlelerini silmek. Bunu başaramayacaklar. Biz, ilerleyen zamanlarda haklı çıktık deyip avunmak istemiyoruz. Kaybetmememiz gereken bir Cumhuriyet ve demokrasi var. Parlamenter demokrasi, bizim korumamız gereken bir kurum. Aksi, felaket olacaktır. Tüm gücü tek bir kişiye verdiniz mi, demokrasi filmi biter. En az yüz elli sene geri gideriz. Anayasa değişikliği gerçeklekirse, daha büyük ülke olacağız diyorlar. Buna kendileri de inanmıyor. Çünkü koca bir yalan. Ancak yinelemek istiyorum ki, çağdaş, laik ve bilimsel eğitim sistemi için mücadele eden eğitimciler eliyle bu ülkeyi aydınlığa kavuşturacağız'' diye konuştu.SIRADAKİ HABER