HaberlerHem eğlendiler hem öğrendiler

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Alparslan İlkokulu'nda sahnelenen 'Koş Güneş Koş ve Bizim Dünyamız' adlı tiyatro oyununda öğrencilere, sağlıklı yaşam tiyatronun eğlenceli diliyle anlatıldı.

"Geleceğimize Sahip Çıkalım" ve "Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider" projeleri kapsamında Alparslan İlkokulu’nda öğrencilere yönelik “Koş Güneş Koş ve Bizim Dünyamız” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen tiyatro gösterisine İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu’nun yazıp yönettiği oyunda, öğrenciler hem eğlendi hem de öğrendi.

Hem eğlendiler hem öğrendiler

ALIŞKANLIKLAR BU DÖNEMDE KAZANILIYOR

Okul çağının, hızlı öğrenme, bilgi ve beceri kazanma dönemi olduğunu ifade eden İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu, alışkanlıkların bu dönemde oluştuğunu söyledi. Kasapoğlu, “İlkokul çocuklarına yönelik planladığımız ‘Koş Güneş Koş ve Bizim Dünyamız’ adlı tiyatro oyunları ile çocuklara yeterli dengeli beslenme ve düzenli fiziksel alışkanlığı, bitkisel atık yağların getirdiği çevre sorunları, bitkisel atık yağların geri kazanımı ve atık yağlardan biyodizel üretiminin çevre ve insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri, enerji kaynaklarımızın tasarruflu bir şekilde kullanımı ve küresel ısınma konularında farkındalık oluşturmanın önemini vurgulayan mesajları eğlenceli bir şekilde anlatmak için bu tür tiyatrolar hazırladık. Tiyatro gösterimi Atatürk Kültür Merkezi ve okul salonlarında yapılacak olup, bu dönem toplamda 28 gösterim olarak planlandı” diye konuştu.

Hem eğlendiler hem öğrendiler

DESTEĞE HER ZAMAN İHTİYAÇ VAR

Samsun’da çocuk tiyatrolarının var olması ve yaşayabilmesi için kurumların desteklerine her zaman ihtiyaç olduğunu söyleyen Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu, “Proje kapsamında benim için önemli olan konularından bir tanesi de çocukların eğitiminde tiyatronun yeri ve önemine dikkat çekebilmekti. Bu kapsamda Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne ve projeye destek veren herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALSIRADAKİ HABER