HaberlerSamsun haberBakan Kılıç: 'Bakalım bizi de kovacaklar mı'

Bakan Kılıç: 'Bakalım bizi de kovacaklar mı'

Bakan Kılıç: 'Bakalım bizi de kovacaklar mı'

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 'Biz şu anda da Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hafta ben de gideceğim Avrupa'ya. Bakalım bizi de kovacaklar mı' dedi.


Samsun'da Tekkeköy Belediyesi ile AK Parti Tekkeköy İlçe Başkanlığı tarafından 'Yeni Türkiye Yolunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Konferansı' düzenlendi. Düzenlenen konferansa Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç katıldı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, '16 Nisan'da Türk Milletinin önüne koyulacak olan sandıkta kendisine düşen sorumluluğu yerine getireceğini söyleyerek katılımcılara teşekkür etti.
Daha sonra söz alan AK Parti il Başkanı Muharrem Göksel, 'Samsun AK Parti teşkilatları milletimizle beraber olarak kalplerinde yer etmiştir. İnşallah hep beraber Samsun'da bize düşen görevleri sonuna kadar yerine getireceğiz. AK Parti 14 yılda Türkiye'yi 3 kat büyütmüş ve dünyaya örnek olmuştur. Allah'ın izniyle biz ekmeğimizi bölüştük ve bölüşeceğiz. Biz kimsesizlerin kimsesiyiz. Bu seçimde önemli bir fırsat var elimizde. Bu fırsat vesayeti kaldırma ve çok başlılığı ortadan kaldırmadır. 15 Temmuz'da ne oldu? Türkiye'nin güç kazanmasını çekemeyenler FETÖ denen maşayı kullanarak darbe yapmaya çalıştı. Ancak bu millet buna izin vermedi. Orada canını verenler hatırına biz bu memleketi bu hainlere yedirmeyiz. Bunun için evet oyu istiyoruz. Türkiye kendi istikametini çizdi. Güvenilir ve güçlü bir Türkiye'yi meydana getirmek için çabalıyoruz' dedi.
Ne zaman sandığa gidilse Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu milletin sahip çıktığının altını çizen AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Eksiklerimize rağmen bizi bırakmadınız. Cenab-ı Allah bizi mahcup etmedi, biz de halkımızı mahcup etmeyeceğiz. AK Parti iktidarı ile merdivenleri tek tek basamak basamak çıktık. İnşallah düzlüğe de 16 Nisan'da çıkacağız. İki başlılığa son verilmesi gerektiğini düşünerek 16 Nisan'da bir tercih noktasına giriyoruz. Bu ülke 70'li yılları yaşadı. Bu dönemlerde sağ sol çatışmalarıyla binlerce gencimiz hayatını kaybetti. O dönemlerde siyasi ahlaksızlıklar hat seviyeye ulaştı. Biz bu süreçlere son verdik. 16 Nisan'a kadar bu milletimizle beraber çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Durmak yok yola devam' ifadelerini kullandı.
Daha sonra konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 'Geçmiş dönemler içerisinde Türkiye'de yaşadığımız bazı sancılar var. Bu sancılar içerisinde kurulamayan hükümetler oldu. Daha sonra bu sıkıntının getirdiği sonuçlarla 80 darbesi oldu. Önceki dönemlerdeki hükümetlerde Türkiye'de faizler ve ekonomi alt üst oldu. O dönemlerde Türkiye'nin önü tıkandı. 2002 de AK Parti iktidar oldu ve Türkiye'de ilerleme yolları hızla açılmaya başladı. AK Parti iktidar olmadan önce gazeteler bir başlık atmışlardı muhtar bile olamaz diye. Ama gördükleri gibi manşetlerle gündem değiştirme işi sona ermiştir. Şu anda biz seçilmiş milletvekili olarak Meclis'te görev yapıyoruz. Bir de gençlerimizle ilgili bir konu var. 18 yaşını doldurmuş biri her söylediğinden ve her yaptığından mesuldür ve her kararı kendisi verebilir. Seçim zamanı geldiğinde de oy verme hakkı vardır. Biz 18 yaşındaki kardeşlerimize güveniyoruz. Kendi doğal hakları olan seçilme haklarını onlara geri verdik. Ancak muhalefet partisi bu böyle olur mu diyor. Geçen gün bir resim gördüm. CHP'li gençler masada bir çalışma yapıyor arkalarında ise hayır pankartı var. Bize vereceğiniz hakkı istemiyoruz diyorlar. Bu gençler neye hayır neye evet diyeceklerini anlamamışlar kafaları biraz karışık. Ancak anlatmaya çalışıyoruz. Bugün Cumhurbaşkanı en büyük yetkilere sahiptir ancak hiçbir sorumluluğu yoktur. Kararlar alabilir ama bundan sorumlu değildir. Bu getirmek istediğimiz sistemde Cumhurbaşkanı sorumlu Cumhurbaşkanı oluyor. Verdiği kararlardan milletine karşı sorumlu hale getiriliyor. Demek ki ne yapıyoruz, biz hesap verilebilir şeffaf bir sistem getiriyoruz. Son zamanlarda yurt dışında yaşadığımız bir takım sorunlar oldu. Geçen hafta içerisinde Bakanlarımız Bekir Bozdağ ve Nihat Zeybekci Almanya'da program yaptırmadılar. Almanya hükümeti açıklamasında kamusal alanda Türkiye'yle ilgili çalışma yapılamaz şeklinde açıklama geldi. Biz şu anda da Avrupa'nın çeşitli bölgelerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hafta ben de gideceğim Avrupa'ya. Bakalım bizi de kovacaklar mı. Şunu söylemek istiyorum: AK Parti teşkilatının önerdiği ve Devlet Bahçeli'nin de desteklediği bu yeni sistem inşallah yürürlüğe girecektir. Bizim inancımız bu yönde' şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç: 'Bakalım bizi de kovacaklar mı'SIRADAKİ HABER