HaberlerSamsun'da PKK/KCK'dan tutuklanan mühendis tahliye oldu

Samsun'da PKK/KCK'dan tutuklanan mühendis tahliye oldu

Samsun'da PKK/KCK'dan tutuklanan mühendis tahliye oldu

Samsun'da terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla tutuklanan mühendis yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye oldu.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, alınan istihbarat doğrultusunda TEİAŞ 10. Bölgede teknisyen olarak görev yapan Batman doğumlu F.D.'yi (39), 'PKK/KCK terör örgütünün propagandası yapmak ve terör örgütüne üye olmak' suçlarından gözaltına aldı ve söz konusu şahıs 18 Ocak günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
F.D. hakkında "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık F.D. hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "Ben PKK'yı boğacak kişiyim. Suçu kabul etmiyorum. Kesinlikle PKK sempatizanı değilim. Tanıkların verdiği ifadeleri kabul etmiyorum. Ben 18 yıldır kamuda çalışıyorum. Beratimi ve tahliyemi istiyorum" dedi.
Savcı, toplanan deliler doğrultusunda F.D.'nin "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan cezalandırılmasını talep etti. F.D.'nin avukatı ise yazılı savunma yapmak için süre istedi. Mahkeme heyeti F.D.'nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verirken, duruşmayı karar vermek üzere Cuma gününe erteledi.
Öte yandan, F.D.'nin "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan da başka bir mahkemede yargılandığı ve bu suçtan da tutuklu bulunduğu öğrenildi.SIRADAKİ HABER