HaberlerMHP Samsun Milletvekili Usta: ''Üniter yapı güvence altında''

MHP Samsun Milletvekili Usta: ''Üniter yapı güvence altında''

MHP Samsun Milletvekili Usta: ''Üniter yapı güvence altında''

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Usta, 'Referandumda evet çıkarsa ülke eyalete bölünecek' diye aslı olmayan söylemlerde bulunuyorlar. Böyle bir şey yok. Bu anayasa üniter devlet yapıyı güvence altına alıyor' dedi

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ile İl Başkanı Taner Tekin, hafta sonu Samsun’da il başkanlığı tarafından organize edilen bir dizi ziyaret ve programlara katılarak vatandaşlar ile bir araya geldi.

İlk olarak geçen hafta vefat eden ülkücülerin ağabeyi Adnan Demirel’in ailesine taziye ziyareti gerçekleştiren Usta ve Tekin, ardından Medicana Hastanesi’nde tedavi görmekte olan MHP Yakakent İlçe Başkanı Erol Apaydın’ın annesine geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Çarşamba Bedensel Engelliler Basketbol takımı ile Aydın Efeler Bedensel Engelliler Spor Kulübü arasındaki basketbol müsabakasına katılarak sporculara başarılar dileyen Usta ve Tekin, ardından Çarşamba'nın tanınmış esnaflarından Adem Kayıkçı'nın oğullarına taziye ziyareti gerçekleştirdi.

HALKIMIZA DOĞRU  ANLATMALIYIZ

Ziyaretlerin ardından MHP Çarşamba ve Bafra İlçe başkanlıklarında düzenlenen toplantılara katılan Usta ve Tekin, burada vatandaşlar ve partililer ile bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyerek not alan Usta, her iki toplantıda da referandumda neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlattı.

16 Nisan’da gerçekleşecek referandum kapsamında yapılacak Anayasa değişikliği konusunda vatandaşları ve partilileri bilgilendiren Usta, “Referandumda evet çıkarsa ülke eyalete bölünecek' diye aslı olmayan söylemlerde bulunuyorlar. Böyle bir şey yok. Bu anayasa üniter devlet yapısı ve ilk dört maddeyi güvence altına alan bir anayasadır. Bunu halkımıza daha doğru anlatmamız gerekiyor” dedi.
Düzenlenen programlara Usta ile Tekin’in yanı sıra il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve ilçe yöneticilerinden oluşan kalabalık bir heyet katıldı.SIRADAKİ HABER