HaberlerTerme'de yol atağı

Terme'de yol atağı

Terme'de yol atağı

Terme Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilçe sokaklarını elden geçirip tek tek onarırken, yeni beton yol çalışmaları da devam ediyor. Çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Kul, 'Amacımız ilçe sakinlerinin yaşam kalitesini arttırmak' dedi

Mevsim şartlarının uygun olması nedeniyle yol çalışmalarına yoğunluk veren Terme Belediyesi, yapılan planlama çerçevesinde mahalle yollarında beton yol çalışmaları gerçekleştiriyor. Belediye tarafından 2016 yılı içerisinde ilçenin değişik mahallelerinde 12 km beton yol yapılarak vatandaşın kullanımına sunulmuştu.

 İlçenin Altunlu Mahallesi'nde yapılan beton yol çalışmalarını yerinde inceleyen ve mahalle sakinleri ile sohbet eden Belediye Başkanı Şenol Kul, belediye tarafından yeni yapılan yol ihalesi çerçevesinde 12 kilometre beton yol yapılacağını kaydetti.

KALİTELİ VE  UZUN ÖMÜRLÜ

Büyük yatırımları ve kaliteli hizmetleri ilçenin her noktasına götürmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Kul, “Avrupa ülkelerinde 100 yıldır kullanılan beton kaplamalı yollar, özellikle malzeme, düşük maliyet, bakım avantajları, ulaşım konforu, verimliliği ve uzun ömürlülüğü gibi çok sayıda avantaja sahip. Samsun’da yakalanan beton yol başarısı ile konu, son bir yıldır gittikçe artan bir seviyede kamuoyunun gündeminde de yer alıyor. Amacımız kaliteli ve uzun ömürlü yollar yapmak ve bu noktada atağa geçtik” dedi.

Terme'de yol atağı

67 KM BETON YOL YAPILDI

Terme’de 2014 yılından bu yana Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ile 55 kilometre, Terme Belediyesi tarafından da 12 km beton yol yapıldığını söyleyen Başkan Kul, “Yaptığımız ihale ile ilçemizde ihtiyaç duyulan bölgelerde 12 kilometre beton yol yapacağız. Samsun Büyükşehir Belediyemizce de 2017 yılında ilçemizde 30 kilometre beton yol yapılması planlanıyor. Yine Terme merkez başta olmak üzere, mahallelerimizdeki altyapısı tamamlanan cadde ve sokaklarda parke ve sıcak asfalt çalışmaları var. Yollarımızın ilçemize, mahallelerimizdeki hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.SIRADAKİ HABER