HaberlerOMÜ'de gergin eylem

OMÜ'de gergin eylem

OMÜ'de bildiri dağıtımı sırasında kendilerine engel olduklarını öne sürdükleri 'özel güvenlik'e karşı eylem yapan sol görüşlü bir grup öğrenciye, sağ görüşlü bazı öğrencilerin engel olmaya çalışması sonrası gerginlik yaşandı. Çevik Kuvvet ekiplerinin önlem aldığı eylemi polis büyümeden önledi

OMÜ'de gergin eylem

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde (OMÜ) geçtiğimiz günlerde 'hayır' bildirisi dağıttıkları sırada, kendilerine engel olduklarını öne sürdükleri özel güvenlik görevlilerine karşı sol görüşlü bir grubun eylemine sağ görüşlü başka bir grubun müdahale etmesi sonrası gerginlik yaşandı.

ÇEVİK KUVVET ÖNLEM ALDI

OMÜ Yaşam Merkezi'ndeki eylemde, sol görüşlü öğrencilerin basın açıklaması yaptığı sırada sloganlar atan sağ görüşlü başka bir grup eyleme müdahale etmek istedi. Bu sırada çevik kuvvet ekiplerinin de geniş güvenlik önlemi aldığı gözlenirken, birbirlerine karşı sloganlar atan gruplar arasında gerginlik zaman zaman daha da tırmandı. Sözlü sataşmaların yaşandığı olayda polis öğrencileri sakinleştirmeye çalıştı. OMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Menderes Kabadayı'nın da olay yerine gelerek öğrencileri sakinleştirmeye çalıştığı ve olay yerini terk etmeleri konusunda telkinde bulunduğu gözlendi.

Yaklaşık 1,5 saat boyunca alandan ayrılmayan iki grubun, polis ekipleri tarafından olay yerinden uzaklaştırması sonrası eylem sona erdi.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER