HaberlerZonguldak haberAK Parti istikrarın devamı için 'Evet' oyu istedi

AK Parti istikrarın devamı için 'Evet' oyu istedi

AK Parti istikrarın devamı için 'Evet' oyu istedi

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ile birlikte ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcilerini ziyaret ederek 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında istikrarın devamı için 'Evet' oyu istedi.


AK Parti Kdz. Ereğli ilçe teşkilatı 16 Nisan'da yapılacak olan ve 18 maddelik anayasa değişikliğini öngören halk oylaması için çalışmalarına ağırlık verdi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır bu gün Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, belde başkanları, belediye meclis üyeleri, gençlik ve kadın kolları ile yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilk olarak Kdz. Ereğli Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel ve yönetimini ziyaret etti.
Tezel başarılar diledi
2 hafta önce gerçekleşen genel kurullarına AK Parti'nin Milletvekili, Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı olarak katılımlarının kendilerini memnun ettiğini ifade eden Tezel, köy minibüslerinin kullandığı katlı otoparkın yıkım kararından vazgeçilmesi yönünde yapılan çalışmalardan dolayı da kendilerine teşekkür etti. Tezel, yıkım kararından vazgeçilmesi nedeniyle şoför esnafının mağdur edilmediğini söyledi.
Çakır 'Yeni anayasa ile vesayet ortadan kaldırılıyor'
AK Parti hükumeti olarak her zaman esnafın yanında olduklarını dile getiren AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ise katlı otoparkın yıkım kararının en az 3-4 yıl gündeme gelmeyeceğini söyledi. 16 Nisan'da halk oylamasına sunulacak anayasa değişikliğinin ülkemizde istikrarın devamını, daha hızlı hareket etmeyi ve ülkemizin daha fazla gelişmesini sağlayacağını anlatan Çakır, 'Bu gün nasıl belediye seçimlerinde başkanın 5 yıllığına seçilmesi ve onun 5 yıl görev yapacağının bilinmesi ekonomik ve siyasi çevrelerce bilinip rahat hareket etme imkanı sunuyorsa Cumhurbaşkanlığı sisteminde de Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri 5 yılda bir seçilip görevlerini yapacaklar. Bir gemide iki kaptanın olamayacağı gibi ülke yönetiminde de çift başlılık ortadan kalkıyor. Biz diyoruz ki; artık kararda, sözde milletin olacak. Ülkemizde bu güne kadar vesayetçi anlayışlar seçilmişlere hep müdahalede bulundu. Bu yeriş geldi anayasa mahkemesi ile yeri geldi medya yoluyla, yeri geldi silahlı kuvvetler eliyle oldu. Bu nedenle yeni anayasa vesayeti de tamamen ortadan kaldırıyor' dedi.
Muhtarlardan Başkan Uysal'a teşekkür
AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol ve beraberindekilerin ikinci durağı ise Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği oldu. Köy ve Mahalle muhtarlarının yoğun katılım sağladığı ziyarette Dernek Başkanı Şükrü Kılıç, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal'a kendilerine yer tahsis etmesinden dolayı teşekkür etti. Başkan Uysal'ın tüm mahalle muhtarlarına bilgisayar ve yazıcı alacağını, köy muhtarları için yazışmalarını yapabilmeleri için ayrıca bir sekretarya odası kurulacağını dile getiren Kılıç, 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasında AK Parti'ye teşekkür etti.
Uysal 'Topluma hizmet edenlere her zaman sahip çıkacağız'
Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise toplum yararına çalışan derneklere göreve geldikleri günden bu yana hep sahip çıktıklarını belirterek Kızılay, Gaziler Derneği, Yeşilay ve Muhtarlar Derneği'nin faaliyetlerini daha iyi yapabilmeleri için onlara yakışır şekilde yer verdiklerini belirterek, önümüzdeki günlerde şehit aileleri derneğine de güzel bir yer vereceklerini söyledi. Başkan Uysal 16 Nisan'da yapılacak olan halk oylamasının ülkenin geleceği açısından çok önemli olduğunu belirterek 18 maddelik anayasa değişikliğine herkesin 'Evet' diyerek destek olmasını istedi.
Ziyarette basın kapalı olarak gerçekleşen bölümde köy ve mahalle muhtarları yaklaşık 1 saat boyunca ilçe teşkilatı ve belediye başkanlarından yapılmasını istedikleri hizmetlerle ilgili taleplerde bulundu.
Türk Metal Sendikası'na ziyaret
AK Parti heyeti muhtarlar derneğinin ardından Türk Metal Sendikası Kdz. Ereğli Şubesi'ni ziyaret etti. AK Parti heyetini burada Şube Başkanı Metin Ercan'ın şehir dışında olmasından dolayı Şube Sekreteri Yakup Yılmaz karşıladı. AK Parti ilçe Başkanı Fatih Çakır, 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına destek isterken, Türk Metal Sandikası Kdz. Ereğli Şube Sekreteri Yakup Yılmaz sendika olarak bu güne kadar ülke ve bölge menfaatleri konusunda her zaman taşın altına elini koyduklarını söyledi. Yılmaz 'Ülke için hayırlısı ne ise onun olması temenni ediyoruz' dedi.
Tetiker 'Ülkemizde hep darbe anayasası yapıldı'
AK Parti heyeti ilçede son olarak Kdz. Ereğli TSO Başkanı Yaşar Tetiker ve yönetimini ziyaret etti. Türkiye'de ilk kez sivil bir yönetimin anayasa yaptığını belirten Tetiker 'Bundan daha güzel ne olabilir. 1923'ten bu yana ülkemizde anayasalar hep darbe dönemlerinde yapılmış. Dolayısı ile sivil bir anayasaya sahip değiliz. 1923, 1961 ve 1982 anayasasını bu ülke içine sindirebiliyorsa benim daha söyleyecek bir sözüm yok. Biz ticaret ve sanayi odası olarak meseleye siyasi yönden yaklaşamıyoruz. Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Ülkemiz ve memleketimiz için güzel olacaktır. Ben sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum' diye konuştu.
Başkan Tetiker'in sivil anaya vurgusunun önemli olduğunu anlatan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise darbeler sonucu yapılan anayasaları kimsenin istemediğini söyledi. Uysal konuşmasında şu sözlere yer verdi: 'Çağımızda hızlı kararlar alabilmek için bu anayasa değişikliği gerekli. Bizimde amacımız evetlerin sayısını artırmak. Mahalle mahalle, ev ev gezerek halkımıza bunun neden gerekli olduğunu anlatacağız. Ben vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olacağına kararını evet yönünde kullanacağını biliyorum. Bölgemizde yüksek oranda evet çıkacağına inanıyorum.'
AK Parti heyeti ile TSO yönetimi yapılan açıklamaların ardından bir süre basına kapalı olarak görüştü.

AK Parti istikrarın devamı için 'Evet' oyu istediSIRADAKİ HABER