HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Seslerine kulak verin

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Seslerine kulak verin

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: Seslerine kulak verin

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Gülsan Sanayi Sitesi esnafının bölgedeki dönüşüm nedeniyle büyük sorun yaşadığını belirterek, 'Siz nasıl bu memleketin bir ferdiyseniz, sanayi esnafı da öyle. Gelin, seslerine kulak verin ve onları ikna edin' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Gülsan Sanayi Sitesi Esnafları ve İşadamları Derneği'ni ziyaretinde, bölge esnafının büyük mağduriyetlerle karşı karşıya kaldığını savundu.

GÖRMEZDEN GELMEYİN

Alan üzerine planlanan kentsel dönüşümün belediyeciliğin doğasında olduğunu ancak bu çalışmalar yapılırken yeni mağduriyetler oluşturulmaması gerektiğini ifade eden Akcagöz, "Bir takım kriterleri gözeterek bu uygulamaların yapılması gerekir. Vatandaşı da bu projeye ikna edeceksiniz. Makul bir eşik mutlaka bulunur. Anlaşacak zemin mutlaka aranıp bulunmalıdır. Gözyaşı ortasında proje olmaz. Ah alarak belediyecilik olmaz. Siz nasıl bu memleketin bir ferdi iseniz, sanayi esnafı da öyle. Gelin, ikna edin. Görmezden gelmeyin. Seslerine kulak verin" dedi.

YILMAZ SANKİ 'HAYIR' İÇİN UĞRAŞIYOR

Vatandaşlara yıkımla ilgili tebligatların başladığını dile getiren Akcagöz, insaların büyük kısmının ne yapacağını bilmediğini savundu. Akcagöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sanayi esnafı önce hukuka aykırı buldukları işlemin iptali ile birlikte yürütmeyi durdurma talep etmiş ve mahkeme kararı ile işlemin yürütmesi durmuş. İtiraz üzerine bu durma kararı kalktığı için belediye, esnafın üzerine gitmeye devam ediyor. Bu sabırsızlık neden? Bırakın mahkeme kararını versin. Sonuç belediye lehine olursa zaten dilediğinizi yaparsınız. Ancak bu acele niye? Yörükler Beldesi'nde de Büyükşehir Belediyesi anlamsız bir şekilde benzer uygulamayı yaptı. Kış ayında insanların evini yıktı. Hukuk elbette herkes için bağlayıcıdır ancak idareciler, alacakları kararları mutlaka vicdan terazisinden de geçirmek zorundadır. Tüm bu uygulamalara baktığımızda ve referandum arifesinde olduğumuz dikkate alındığında, Yusuf Ziya Yılmaz, sanki referandumda hayır çıkması için uğraşıyor gibi. Bu açıdan kendisine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

YÜZDE 70'İ İŞSİZ KALACAK

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Asım Cerrah ise "2 bin 200 işyerinin yer aldığı sitemizde yaklaşık 15 bin kişilik istihdam alanı var. Sanayi sitesi ortadan kaldırılırsa, burada çalışanların yüzde yetmişi işsiz kalacak. Bu kesin. Düzce, Adapazarı ve Konya örneği önümüzde duruyor. İnsanlar mağdur edilmeden de bu sorun çözülebilir. Ancak, tek taraflı bakıyorlar ve ortaya çıkabilecek mağduriyeti görmezden geliyorlar. Bu memlekette biz de yaşıyoruz. Binlerce insan, bu projenin mağduru olacak" dedi.SIRADAKİ HABER