HaberlerO mühendis tahliye oldu

O mühendis tahliye oldu

O mühendis tahliye oldu

Samsun'da terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptığı iddiasıyla tutuklanan mühendis, yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye oldu

Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, alınan istihbarat doğrultusunda TEİAŞ 10. Bölgede teknisyen olarak görev yapan Batman doğumlu F.D.'yi (39), 'PKK/KCK terör örgütünün propagandası yapmak ve terör örgütüne üye olmak' suçlarından gözaltına aldı. Şüpheli, 18 Ocak günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

F.D. hakkında "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Dün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık F.D. hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "Ben PKK'yı boğacak kişiyim. Suçu kabul etmiyorum. Kesinlikle PKK sempatizanı değilim. Tanıkların verdiği ifadeleri kabul etmiyorum. Ben 18 yıldır kamuda çalışıyorum. Beratimi ve tahliyemi istiyorum" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Savcı, toplanan deliler doğrultusunda F.D.'nin "terör örgütünün propagandasını yapmak" suçundan cezalandırılmasını talep etti. F.D.'nin avukatı ise yazılı savunma yapmak için süre istedi. Mahkeme heyeti F.D.'nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliye etti. Duruşma, karar verilmek için cuma gününe erteledi.

Öte yandan, F.D.'nin "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan da başka bir mahkemede yargılandığı ve bu suçtan da tutuklu bulunduğu öğrenildi.SIRADAKİ HABER