HaberlerMHP'de muhaliflerden ikinci hamle

MHP'de muhaliflerden ikinci hamle

MHP'de muhalifler, olağanüstü kurultay talebiyle ilgili olarak daha önce topladıkları imzaları Genel Merkez'e iletmişlerdi. Şimdi de ikinci hamleyi yaparak mahkemeye başvurdular.

MHP'de muhaliflerden ikinci hamle

MHP’li muhaliflerin avukatları Uğur Tarhan, Mustafa Veysel Güldoğan, Tan Tahsin Zapata, Kürşat Ergül ve Dilşat Erdil, Ankara Adliyesine yaptıkları başvurunun ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyunun malumu olduğu üzere 15 Ocak 2016 tarihinde MHP büyük kongresinin tüzük değişikliği gündemli olağanüstü toplanması hususunda yeterli sayının çok üzerinde olan 543 üst delegesinin iradesi parti genel başkanlığına teslim edilmiş, bu tarihten öncesinde ve sonrasında Sayın Genel başkan tarafından söz konusu iradelerin dikkate alınmayacağı, genel kurulun toplanması hususunda mahkeme yolunun açık olduğu ifade edilmiştir.

“YÜCE TÜRK MİLLLETİ ADINA…”

İmzaların tesliminden bugüne kadar 20 gün geçmiştir. Gerek Siyasi Partiler Kanunu gerekse Türk Medeni Kanunu uyarınca MHP Genel Başkanlığına tanınan süre içinde parti yönetimi tarafından genel kurul olağanüstü toplantıya davet edilmemiştir. Bu itibarla MHP Olağanüstü Genel Kurulunun Sulh Hukuk Mahkemesinin görevlendireceği üç kişilik çağrı heyeti tarafından toplantıya çağrılması talepli dilekçemiz mahkemeye teslim edilmiştir. Bundan sonra takdir yüce Türk milleti adına karar vermeye yetkili olan mahkemenindir"SIRADAKİ HABER