HaberlerTeröre karşı en büyük silah...

Teröre karşı en büyük silah...

Sportif yatırımların çok önemli olduğunu dile getiren Bakan Akif Çağatay Kılıç, teröre karşı en büyük silahlarından birinin spor olduğunu söyledi.

Teröre karşı en büyük silah...

Gençlik ve Spor Bakanı Samsun milletvekili Akif Çağatay Kılıç, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. 

Kılıç, Suriyeli mültecilere yönelik yapılan sportif çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Türkiye’ye sığınan kardeşlerimizle ilgili zaten bizim yaklaşık bir yılı aşkındır yaptığımız projeler var. Bu projeler çerçevesinde örneğin kamplarda turnuvalar düzenleniyor. Onlara orada sportif imkanlar sağlanıyor. Aynı zamanda sportif anlamda potansiyeli olan, Suriye’de daha önce sporun içerisinde olan, belli bir noktaya gelmiş olan gençlerin de kendilerini daha fazla geliştirebilmeleri için, belki bazılarının da ulusal anlamda ülkemizi temsil etmeleri, istekleri var çünkü. Bunu da şundan dolayı dile getiriyorum, tabi bir zulüm karşısında evini terk etmek, yurdunu terk etmek zorunda kalan gençlerin, ailelerin kucak açmış olan ülkemize karşı bir vefa borcu anlamında bunu yapmak istiyorlar” dedi.

Teröre karşı en büyük silahlarından birinin spor olduğunu belirten Bakan Kılıç, şunları söyledi:

Özellikle genç kardeşlerimize, ailelerine şunu söylemek istiyorum, bizim hiçbir zaman bölge bölge ayırmak gibi bir şeyimiz olmadı. Mesela Van’da yapılan spor salonu Türkiye’nin sayılı spor salonları arasındadır. Şu anda Şanlıurfa’da inşa edilen stadyumumuz bu anlamda gerçekten büyük bir yatırımdır. Spor salonları, yüzme havuzlarıyla ilgili yapacağımız çalışmalar. Bunlar farklı bölgelerde yapılan ama Şanlıurfa’da ve bölgemizde Diyarbakır’da, Mardin’de, Hakkari’de, Van’da, Ağrı’da, Malatya’da, Elazığ’da Erzurum’da, Samsun’da,Trabzon’da, her yerde yapılan yatırımlardır. Her yerde yapılan yatırımlardan ama tabii ki özellikle genç nüfusun yüksek olduğu yerlerde daha fazla yapacağız ama bu da doğaldır. İnanıyorum ki farklı fikirlerin ayrımcılık anlamında değil, zenginlik anlamında yaşanmasına sportif faaliyetler büyük katkı yapacaktır.

 SIRADAKİ HABER