HaberlerOsman Genç: 'Görevimiz sadece yol, bina yapmak değil'

Osman Genç: 'Görevimiz sadece yol, bina yapmak değil'

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun yeni Türkiye'nin inşasında ortaya koyduğu yeni Anayasa ve başkanlık sistemi sürecine katkı sağlamak amacıyla düzenledikleri 'Yeni Türkiye Yolunda Konferanslar Serisi'nin devam edeceğini söyledi ve ekledi: 'Görevimiz sadece yol, bina yapmak değil'

Osman Genç: 'Görevimiz sadece yol, bina yapmak değil'

Türkiye'nin artık geri dönülmez önemli bir dönüşüm sürecine girdiğine vurgu yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bu süreç, sadece bugünü değil, geleceğimizi de yakından ilgilendiriyor. Biz de Canik Belediyesi olarak bu dönüşüme kayıtsız kalmadık ve yeni Anayasa ile başkanlık sistemi sürecine katkı sağlamak için konferanslar serisi düzenliyoruz. Çünkü belediye olarak bizim görevimiz sadece yol, kaldırım, bina yapmak değildir" dedi.

Başkan Osman Genç, "Belediyeler aynı zamanda ülkenin değişim ve dönüşümüne katkı sağlayan kurumlardır. Ülkemizin ve milletimizin selameti için çalışan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımıza belediye olarak imkanlarımız ölçüsünde destek vermeyi, Yeni Türkiye'nin inşasına katkı sağlamayı görev sayıyoruz" ifadelerini kullandı.

ŞEHİRDE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Canik Belediyesi olarak her zaman farklı ve öncü olmayı kendilerine ilke edindiklerini ifade eden Başkan Osman Genç, "Sıradan belediyecilik yapmıyoruz. İstedik ki halkımız, insanlarımız başkanlık sistemi ve yeni Anayasa’nın neden gerekli olduğunu doğru bilsin, iyi bilsin. Sağdan soldan duyma yalan, aslı olmayan ya da eksik bilgilerle ülkemizin geleceği için son derece önemli olan bu konuya yabancı kalmasın. Şimdi görüyoruz ki konferanslar serimiz şehrimizde büyük ilgi uyandırdı. Bizim amacımız zaten Türkiye'nin değişim ve dönüşümü için son derece önemli bulduğumuz yeni Anayasa ve başkanlık sistemini insanlarımızın konuşması tartışmasıydı. Bunu başarmış olmanın onurunu yaşıyoruz" diye konuştu.

KONFERANSLAR DEVAM EDECEK

Millete hizmet aşkıyla çıktıkları yolda asla yorulmayacaklarını belirten Osman Genç, "Konferanslar serisinin ilkinde AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Metin Külünk beyefendi, Canik Kültür Merkezi'nde Başkanlık Sistemi'ni anlattı. Oldukça da yoğun ilgi gördü ve faydalı olduğuna inanıyorum. İkincisinde de AK Parti MKYK Üyesi ve Anayasa Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Şentop hocamız Yeni Türkiye Yolunda Yeni Anayasa konulu konferansta bizlerle birlikte oldu. Konferanslar serimize katılım göstererek katkı sağlayan her iki önemli siyaset adamımıza ve Samsunlu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımıza destek amacıyla düzenlediğimiz bu konferanslar serisi Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa gerçekleşene kadar devam edecek" şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER