HaberlerCezanın Sinirini 'Kule Radar'dan Çıkardı

Cezanın Sinirini 'Kule Radar'dan Çıkardı

Edirne'de üst üste 6 kez radara yakalanan genç sürücü, alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulunca sinirini 'radar' kulesinden çıkardı. Öfkeli genç, traktörle yaklaşık 250 bin TL'lik elektronik hız kontrol radar kulesinin üstüne çıktı.

Cezanın Sinirini 'Kule Radar'dan Çıkardı

Edirne'nin Lalapaşa ilçesi Hacıdanişment köyünde ikamet eden Hüseyin S. (19), 1 yıl içerisinde üst üste 6 kez radara yakalandı.

Henüz ehliyetini alalı 1 yıl olmasına rağmen birkaç kez alkollü araç kullanmaktan işlem yapılan genç sürücü, dün akşam da 22 AS 146 plakalı pikapı ile polis uygulamasına takıldı. Yapılan kontrollerde alkollü olduğu tespit edilen Hüseyin S.'nin ehliyeti elinden alındı.

Geçtiğimiz Aralık ayında en son hız sınırı ihlalinden radara yakalanan ve 189 TL para cezası kesilen Hüseyin S., bu kez de alkollü araç kullanmaktan işlem yapılınca buna öfkelendi. Evinin bahçesindeki 22 HR 601 plakalı traktörü alan Hüseyin S., Kıyım semtinde bulunan ve piyasa değeri 250 bin TL olduğu tahmin edilen elektronik hız denetleme kulesini yerle bir etti. Olayın ardından inceleme başlatan polis ekipleri, bölgedeki MOBESE kameralarından kısa sürede Hüseyin S.'yi tespit etti.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Hüseyin S., emniyetteki sorgusunun ardından basın mensuplarının soruları üzerine alkollü olduğunu ve pişman olduğunu söyledi. Hüseyin S., 'Alkollü ve kızgındım. Radar cezalarına tepki göstermek istedim. Sanırım elektronik hız kontrol kulesinin maliyetini ben ödeyeceğim ama henüz kesin bir şey yok' dedi.

Geçtiğimiz Aralık ayında emekliye ayrılan eski Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kent genelinde kurulan 15 adet 'kule radar' uygulaması ile aşırı hız yapanların tespit edileceğini belirterek, 'Bu sistemlerle hız tespiti yapılıyor, 10 gün sonrada adına kesilen ceza adreslerine gönderiliyor' açıklamasını yapmıştı.SIRADAKİ HABER