HaberlerTekkeköy yatırım üssüne dönüşüyor

Tekkeköy yatırım üssüne dönüşüyor

Samsun ve Tekkeköy ekonomisine büyük katkı sağlayacak dev projelerden birisi olan 'Lojistik Köy' projesinin yapım çalışmalarına başlanıyor.

Tekkeköy yatırım üssüne dönüşüyor

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçeye ekonomik anlamda büyük kazanç sağlayacak bölgenin en büyük yatırımlarından biri olan Lojistik Köy projesinin Tekkeköy sınırları içerisinde vücut bulmasının ilçe için çok büyük bir artı olduğunu dile getirdi.

Başkanı Togar, “Tekkeköy çok önemli dev bir yatırıma daha ev sahipliği yapıyor. İlçemiz Aşağıçinik Mahallesi’nde 680 dönümlük arazi üzerine yapım çalışmalarına başlanılacak olan Lojistik Köy, 43 milyon 586 bin 795 euroya mal olacak. Yaklaşık dört yıl önce projeleri hazırlanıp startı verilen bu önemli yatırımda artık icraat aşamasına gelindi. Böyle büyük bir projenin ihale aşamasının yapılmış ve yer tesliminin bitmiş olması Tekkeköy’ümüz için hakikaten çok önemli bir gelişme. Lojistik Köy, Samsun'un ve Tekkeköy’ün ulusal ve uluslararası alanda gelişmesine ve ticaretinin daha da artmasına büyük bir imkan sağlayacaktır” dedi.

TEKKEKÖY EKONOMİSİNE DOPİNG ETKİSİ

Tekkeköy'e yapılan yatırımlara dikkat çeken Başkan Hasan Togar şunları söyledi: “Tekkeköy 8 bin 500 kişilik Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu, Samsunspor Stadyumu, Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Bilim ve Teknoloji Merkezi gibi devasa yatırımların yanında şimdi de Lojistik Köy projesini sınırlarına kazandırıyor. Bu dev tesisler ilçenin çehresini değiştirirken aynı zamanda büyük kitlelerin ilçeye gelmesine yol açıyor.

RAYLI SİSTEM HAREKETLİLİĞİ DAHA DA ARTIRACAK

10. 10. 2016 tarihinde hafif raylı sisteminde ilçeye gelmesiyle bu hareketlilik daha da artacak. Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesinin bulunduğu ilçemizin tarihi, turistlik ve doğal güzelliklerini bu hareketliliğe kattığımızda ilçemiz bölgenin ekonomik anlamda en fazla gelir elde edecek ilçesi halini alacaktır. Ulusal ve uluslararası öneme sahip olan ve Tekkeköy’ü lojistik üs haline getirecek proje 2017 yılında tamamlanacak. Bu büyük yatırımı ilçemize kazandıran Samsun Valimiz İbrahim Şahin’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’a, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’na, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’na ve tüm emeği geçen herkese ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”SIRADAKİ HABER