HaberlerOMÜ baskıdan kurtulacak

OMÜ baskıdan kurtulacak

OMÜ Rektör Adayı Prof. Dr. Mahmut Aydın, 'OMÜ'yü baskı ve çıkar gruplarının tahakkümünden kurtarıp istişare mekanizmalarını etkin bir şekilde işleteceğim' dedi

OMÜ baskıdan kurtulacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Mahmut Aydın, öğretim üyelerine mektup göndererek destek istedi.

Aydın mektubunda gizli gündemi ve ön yargısı olmayan bütün öğretim elemanlarını birlikte olmaya davet etti. Aydın mektubunda, “Bir bölge üniversitesi olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ni baskı ve çıkar gruplarının tahakkümünden kurtarıp, istişare mekanizmalarını etkin bir şekilde işleterek hep birlikte sadece ülkemizin ve dünyanın itibar edilen üniversitelerinden biri yapmak için değil, aynı zamanda ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel dönüşümüne ve her yıl artarak bünyesine kattığı uluslararası öğrencileriyle birlikte barış içinde yaşanabilecek bir dünya düzeni oluşturulmasına ciddi katkı sunan bir üniversite olmasını sağlamak için rektör adayı olmaya karar verdim” dedi.

GÜZİDE İNSANLAR YETİŞECEK
OMÜ'nün tarihsel süreçte bilime, siyasete, spora, sanata, kamu ve özel sektöre katkı sunan pek çok güzide insanın yetişmesini sağladığını da sözlerine ekleyen Aydın, hedefinin, üniversite bünyesinden yaptığı çalışmalarla adını tüm dünyaya duyuracak bilim insanları, hekimler, sanatçılar; ülkenin yönetiminde söz sahibi olacak devlet adamları; ülkemizin dini hayatına katkı sağlayacak ilahiyatçılar; alanında isim yapacak sporcular ve kamu ve özel sektörde önemli görevler üstlenecek yöneticiler çıkarmak olduğunu kaydetti.

BİRLİKTE OLMAYA DAVET
Aydın, mektubunda şu ifadeleri kullandı: "Bu hedef ve temennilerle, tek bir kişinin, grubun veya çıkar çevrelerinin değil, akademik ve idari personelimizin fikir ve düşüncelerini dikkate alan, etik değerlere bağlı, kurumsal yönetim ve kurumsal sosyal sorumluluğu önceleyen bir anlayış ile üniversite yönetimine talibim. Aynı endişelere ve beklentilere sahip olduğuna inandığımız gizli gündemi ve ön yargısı olmayan tüm öğretim elemanlarımızı, çalışanlarımızı ve öğrencilerimizi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ni ulusal ve küresel akademik hayatta hak ettiği yere yükseltmek için bizimle birlikte olmaya davet ediyorum."

 SIRADAKİ HABER