HaberlerEvler bu hale geldi! O ilçede büyük panik!

Evler bu hale geldi! O ilçede büyük panik!

Ordu'nun Ulubey ilçesi Çatallı Mahallesi'nde heyelan riski sebebiyle büyük panik yaşanıyor. İlçede 4 ev boşaltıldı. Devlet Hastanesinin tabanında da kayma olduğu iddia edildi.

Evler bu hale geldi! O ilçede büyük panik!

Ocak ayında meydana gelen yoğun yağış sonrası karların erimesi üzerine mahallenin bir bölümünde meydana gelen kayma sebebiyle bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştu.

Panik yaşayan mahalle sakinleri yetkililerden yardım isterken, çatlaklar sebebiyle 4 hane boşaltıldı.

Çatallı Mahallesi Muhtarı Serkan Öztürk, mahallede toprak kayma ve heyelan riskinin yeni olmadığını söyledi.

DEVLET HASTANESİNİN TABANI KAYIYOR

4 yıldır toprak kayma belirtilerine şahit olduklarını bu nedele de büyük panik yaşadıklarını belirten Muhtar Serkan Öztürk, “Son kar yağışının ardından havaların açmasıyla birlikte karlar eridi. Toprak yumuşamaya başladı ve bölgede büyükpanik hakim. Çatallı Mahallesi aşağıdan dere geçen bir yükseltide kurulmuş. Bu sebeple dereye doğru toprak kayma belirtileri söz konusu. Zaten 4 yıldır toprak kayması gözlemliyoruz. Şu anda 4 hane boşaltıldı, ev sakinleri kiraya geçecekler. Ulubey Devlet Hastanesi’nin tabanında bile kayma başladı” dedi.

Çatallı Mahallesi ile bitişik durumda olan Gündüzlü Mahallesi’nde 2002 yılında meydana gelen heyelanda 83 konut ve 32 işyeri tamamen kullanılmaz hale gelmiş, mahalle sakinleri Çatallı Mahallesi’nde yapılan afet konutlarına yerleştirilmişti.

 panik  ulubey heyelan


SIRADAKİ HABER