HaberlerSamsun haber'Her Çarşamba halka hesap veriyoruz'

'Her Çarşamba halka hesap veriyoruz'

'Her Çarşamba halka hesap veriyoruz'

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, her çarşamba halka hesap verdiklerini söyledi.

Başkan Osman Genç, her hafta çarşamba günü düzenlediği halk günü uygulaması ile vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu halk gününde vatandaşlarla doğrudan iletişim kuran Başkan Genç, istek, talep ve sorunlara da hızlı çözüm üretiyor. Başkan Genç ile yüz yüze görüşme imkanı bulan vatandaşlar, ona her türlü sıkıntılarını anlatırken, bazı vatandaşlar da yapılan çalışmalara teşekkür etmek için halk gününe katılıyor.

7/24 İLETİŞİM

Vatandaşların randevu almaksızın görüştüğü Başkan Genç, halk günleri ile yerel yönetimde katılımcılığı sağlamak ve ortak çözümde buluşmayı amaçladıklarını belirtti. Canik Belediye Başkanı Genç, "Aslında biz haftada bir kez halkımızla bir araya gelmemizin yanında, mahallelerimizde yaptığımız gezilerde, etkinliklerde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Ayrıca sosyal medyadan da halkımız bizimle iletişime geçebiliyor, sorunlarını anlatabiliyor. Yani Canik'te 7/24 halk günü yapıyoruz" dedi.

BİRLİKTE YÖNETİM

Şeffaf belediyecilik anlayışı gereği belediyenin kapılarını vatandaşlara her zaman açık tuttuklarını vurgulayan Başkan Genç, "Halkımızla beraber olmanın, onların sorunlarına çözüm üretmenin ve şehrimizi birlikte yönetmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halk gününde görüştüğüm her vatandaşın derdine derman olmaya, sorunlarını, sıkıntılarını çözmeye çalışıyoruz. Bu güne kadar bu uygulamanın çok faydasını gördük, yüzlerce insanımızı burada ağırladık, kendilerini dinledik. Halk Günü uygulamamız devam edecek" diye konuştu.