HaberlerCizre'de operasyon bitince...

Cizre'de operasyon bitince...

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde güvenlik güçlerinin operasyonlarının tamamlandığını açıklaması, ilçede heyecan yarattı ve Cizre köprüsü Türk Bayrakları ile donatıldı.

Cizre'de operasyon bitince...

Cizre'deki operasyon kapsamında yaklaşık 300 çukur kapatıldı, 700 barikat kaldırıldı. Güvenlik güçleri, Cudi Mahallesi'nde Doğuş ve Narin sokaklar arasında terör örgütü mensuplarınca kullanılan evlere de sabah saatlerinde  operasyon düzenledi.

Operasyonların tamamlanması sonrası güvenlik güçleri de  şehitler anısına ilçedeki Cizre Köprüsü'nü Türk bayraklarıyla donattı. İlçeden  ayrılarak güvenlik noktasına gelen aileye ilgi gösteren güvenlik  güçleri, ailenin sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Polisler, aileye "Hoş geldiniz. Güvendesiniz arkadaşlar biz varız.  Bitti olay artık güvendesiniz" ifadelerini kullandı.

Bu arada, operasyon kapsamında son çatışmalar Nusaybin Caddesi'nde  yaşandı. Operasyonun son bulmasıyla TSK ve emniyet unsurları caddede Türk bayrağı  açarak "Komando Marşı"nı okudu. Çevik Kuvvet Grup Amirliği binasının girişine de  "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" afişi asıldı.

BAKAN AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Efkan Ala, bugün öğle saatleri itibarıyla Cizre'deki operasyonların başarılı bir biçimde bittiğini söyledi. Ala, "Ama oradaki vatandaşlarımızın can güvenliğini daha garantiye almak için, oraya girdiklerinde herhangi bir patlama veya olumsuzlukla karşılaşmamaları için Silopi'de olduğu gibiCizre'de de arama tarama faaliyetleri devam edecek.  Arama tarama faaliyetleri bitinceye kadar, operasyonlar bitmiş olmasına rağmen  sokağa çıkma yasağı devam edecek. Sonra arama tarama faaliyetleri bitirilince bu  sefer yine bir daha bu şekle dönmemesi için gerekli geçici ve kalıcı güvenlik  noktaları oluşturulacak. Bakanlıklarımız kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili  sahada olacak. Vatandaşlarımıza bugüne kadar teröristlerin ve terörist  saldırıların çektirdiği sıkıntıların bertaraf edilmesi için hükümet topyekün  olarak bir seferberlik halinde üzerine düşeni yapacak, onun da imkan ve zemini  hazırlanıyor. Ümit ediyorum, bundan sonra da diğer yerlerde de vatandaşlarımıza  en az zararla ya da hiç zarar vermemek üzere alınacak tedbirlerle terörün Türkiye  gündeminden çıkması için elimizden geleni yapacağız ve ümit ediyorum ki,  Türkiye'ye bu atmosferi hediye edebileceğiz."

CİZRE KÖPRÜSÜ'NE BAYRAK ASILDI

Vatandaşlar ise operasyonların bitmesinin ardından ilçede sokağa çıkma yasaklarının da yakın zamanda kaldırılmasını beklediklerini dile getirdi.

TANKLAR TABURA DÖNDÜ

Bu arada Cizre’nin çevresinde konuşlanan tankların da bugün öğleden sonra birlikleri olan Cizre Tank Taburu’na döndükleri görüldü.

 cizre  cizre operasyon


SIRADAKİ HABER