HaberlerAdana haber'Çadır brandası' cinayeti zanlısı baba-oğul tutuklandı

'Çadır brandası' cinayeti zanlısı baba-oğul tutuklandı

'Çadır brandası' cinayeti zanlısı baba-oğul tutuklandı

Adana'da çadır brandası üzerine otomobil park edildiği için çıkan kavgada bir kişiyi öldürdüğü ileri sürülen oğul ile kavgaya karışan babası tutuklandı.


Edinilen bilgiye göre, olay, 3 Nisan günü Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan bir pazar yerinde meydana geldi. İddiaya göre, pazarda tezgah açan Mehmet S.'nin yere serdiği brandanın üzerine halı yıkamacı Bahri Parlakkan'ın otomobilini park etmesi nedeniyle ikili arasında kavga çıktı. Kavgaya Mehmet S.'nin oğlu Abdulsamet S., kardeşi Y.S. ve yanlarında çalışan Suriyeli Mustafa Ali de karışınca kavga büyüdü. Parlakkan tabancasını çekip Abulsamet S.'yi kovalamaya başladı. Baba Mehmet S. de arkalarından koştu. Mehmet S. oğluna silah çekilince, araya girdi. Bunun üzerine Abdulsamet S. de kaçıp otomobile giderek buradan tek kırma diye tabir edilen tüfeği alıp geldi. Bu sırada Parlakkan, Mehmet S.'nin kafasını tabancayı dayadı. Abdulsamet S. ise babasının öldürüleceğini düşünerek tüfeği ateşleyip Parlakkan'ı sırtından vurdu. Parlakkan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken, Abdulsamet S. yunus ekipleri tarafından kovalamaca sonrası yakalandı.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği dedektifleri de olayla ilgili tahkikat başlattı. Yapılan incelemede polis, kavgaya karışan baba Mehmet S., tüfeği kullanan oğlu Abdulsamet S., kardeşi Y.S. ve yanlarında çalışan Suriyeli Mustafa Ali'yi gözaltına aldı. Zanlılar emniyette sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Zanlılardan baba Mehmet S. ile oğlu Abdulsamet S. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yaşı küçük Y.S.'ye ev hapsi cezası verilirken, Suriyeli Mustafa Ali ise adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

'Çadır brandası' cinayeti zanlısı baba-oğul tutuklandıSIRADAKİ HABER