Haberlerİzmir haberTHY'den İEÜ öğrencilerine proje desteği

THY'den İEÜ öğrencilerine proje desteği - İzmir haber

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Embryonix Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla gençlerle bir araya gelen Türk Hava Yolları (THY) görevlileri, gençlerin fikirlerini hayata geçirmek için proje başvurularını almaya başladı.

THY'den İEÜ öğrencilerine proje desteği

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Embryonix Teknoloji Transfer Ofisi aracılığıyla, İEÜ Konferans Salonunda 'Fikirden Ürüne Teknoloji Geliştirme Programı' tanıtımı gerçekleştirildi. Etkinliğe İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Can Muğan, İEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aşkar, Türk Hava Yolları Dijital İnovasyon Birimi Müdürü Serdar Gürbüz, THY Dijital İnovasyon Biriminden Mühendis Mehmet Sandıklı, akademisyen, girişimci ve öğrenciler katıldı.
THY Dijital İnovasyon Birimi Müdürü Serdar Gürbüz, proje başvuruları hakkında bilgi verdi. Gürbüz, 'Ülke ekonomisine katkı sağlayacak ve ülke değerlerimizi kullanır hale getirecek fikir sahibi olan akademisyenlerimizi, girişimcilerimizi, start-up firmalarımızı ve kobilerimizi başarıya götürecek teknik destekleri sağlamak üzere Türk Hava Yolları ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle sürdürülecek olan kuluçka programına davet ediyoruz. Yapay zeka, giyilebilir cihazlar, biyometrik tanıma teknolojileri, büyük veri, görüntü işleme, mobil-web çözümleri, mobil ödeme çözümleri ve malzeme teknolojileri alanlarında fikir sahiplerinin başvurularını bekliyoruz' dedi.
Proje başvurularının ise 14 Nisan'a kadar yapılabileceği kaydedildi.


SIRADAKİ HABER