HaberlerSamsun haberHavza festivale hazırlanıyor

Havza festivale hazırlanıyor

Havza festivale hazırlanıyor

Havza 25 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Termal Turizm Festivali için hazırlıklar başladı

Samsun Haber: Havza’da bu yıl 27.'si düzenlenecek 25 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Termal Turizm Festivali kutlama komitesi ilk toplantısını gerçekleştirdi. Havza Belediye Meclis Salonu'nda Kaymakam Vekili Cengiz Nayman ve Belediye Başkanı Murat İkiz´in başkanlığındaki toplantıya komisyon üyeleri katıldı.

GÜZEL BİR FESTİVAL OLACAK

Kaymakam Vekili Nayman, etkinliklerinin sadece kaymakamlık ve belediyenin katkısı ile sınırlı kalmaması gerektiğini belirterek, "Bu yıl 27.'sini düzenleyeceğimiz festival için çalışmalarımıza başladık. Festivali adına layık şekilde kutlanmak için farklı etkinlikler planlanlanıyor. Önemli olan festivalimize Havzalıların etkin katılımlarının sağlanması. Taslak plan üzerinde yapılacak çalışmalar ile festivalimizin zenginleştirilmesi yolunda çalışmalar yapılacak. İnanıyorum ki kültürel değerlerimizin yaşatıldığı güzel bir festival tertip edilecek" dedi.

KARDEŞ BELEDİYELER DE KATILIYOR

Adına yakışır bir festival düzenleyeceklerini belirten Belediye Başkanı İkiz, “Bu yıl festivalimiz 20-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalimizi en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda festival içerisinde yapılacak etkinlikler ilçeye insanların ilgisini çekecek biçimde organize edilmeli. Bu yıl yurt dışından kardeş belediyelerimizi de festivale davet ettik” dedi.

Konuşmaların ardından festivalin önemli etkinliklerinden olan at yarışı ve güreş komitelerinin üyeleri de belirlendi. Toplantıda hazırlanan festival davetiyesi, afişler ve diğer etkinlikler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.