HaberlerSamsun'da hava bugün nasıl olacak?

Samsun'da hava bugün nasıl olacak?

Samsun'da hava bugün nasıl olacak?

Samsun'da bugün hava parçalı bulutlu 14 derece olacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege Bölgesinin kuzey ve iç kesimleri ile Düzce, Zonguldak, Bolu, Eskişehir ve Ankara çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Rüzgarın genellikle güney, Karadeniz'de doğu, Marmara'da ve doğu bölgelerde kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İskenderun Körfezi ve Hatay kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 23
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 18
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu 18
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri hafif sağanak yağışlı 22
Adana: Parçalı ve az bulutlu 28
Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu 24
Samsun: Parçalı bulutlu 14
Trabzon: Parçalı bulutlu 16
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 15
Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 20SIRADAKİ HABER