HaberlerNevşehir haberAK Parti İl Başkanı Tanrıver, Avukatlar gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Tanrıver, Avukatlar gününü kutladı - Nevşehir haber

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Avukat Mehmet Ali Tanrıver, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti İl Başkanı Tanrıver, Avukatlar gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, avukatların, insanların haklarını savunmada ve demokrasinin işleyişinde büyük sorumluluklar yüklendiklerini belirtti.
Hukuk sistemi içerisinde çok önemli bir yere sahip olan avukatlık mesleğinin, adaletin tecellisi ve tesisi hususunda sağladığı katkıların son derece önemli ve göz ardı edilemeyecek kadar büyük olduğuna dikkat çeken Tanrıver, avukatların, yargılamanın asli unsuru olduğu gibi, Türkiye'de hukuk devleti ilkesinin en önemli aktörleri arasında yer aldığına işaret etti.
Tanrıver, mesajında şu ifadelere yer verdi:
'Adalet, tüm insanların ortak talebi ve beklentisi olmakla birlikte en temel hakkıdır. Yargı sisteminin ayrılmaz bir parçası ve savunma makamının temsilcisi olan avukatlarımız, adaletin tecellisi için insanları hakları konusunda bilgilendirip yönlendirerek, haklarını koruyabilmeleri ve kullanabilmeleri konusunda onlara yardımcı olarak önemli bir görevi de yerine getirmektedirler. Hukuk camiasında önemli bir yere sahip olan avukatlarımızın sorunları uluslararası hukuk standartlarına çekilerek halkın ihtiyaçlarına daha doğru cevap verir hale getirilmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, benim de aralarında bulunmaktan şeref duyduğum avukatlık mesleğinin mensubu olan değerli meslektaşlarımın gününü en içten duygularımla kutluyorum.'SIRADAKİ HABER