HaberlerAk Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan: 'Hedef; güçlü Türkiye'

Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan: 'Hedef; güçlü Türkiye'

Ak Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan: 'Hedef; güçlü Türkiye'

Samsun Haber: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 'Anayasa değişikliğiyle hedeflenen güçlü, kalkınmış ve 2023, 2053, 2071'e çok daha emin adımlarla ilerlenen bir Türkiye' dedi

Samsun Haber: Ankara Samsun Sanayici, İş Adamları ve Yöneticileri Derneği (ASİYAD) tarafından Hilton Garden Inn'de "Büyük Samsun Buluşması" düzenlendi. Çok sayıda siyasi, bürokrat ve STK temsilcisinin katıldığı gecede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Anayasa değişikliğiyle hedeflenen güçlü, kalkınmış ve 2023, 2053, 2071'e çok daha emin adımlarla ilerlenen bir Türkiye" dedi.

SAMSUN HEPİMİZİN EN KIYMETLİSİ

Karaaslan, Samsunlu hemşehrileriyle bir arada olmaktan mutlu olduğunu belirterek, ''Samsun hepimizin en kıymetlisi. Şehrimizde güzel gelişmeler oluyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın katıldığı açılış töreni ile 2.5 milyar değerinde 199 tesis hizmete girdi. Samsun, Mustafa Kemal Atatürk'üm Onun ortaya çıkardığı aydınlık dönem dönem Türkiye’ye yön vermiştir'' diye konuştu.

YENİ BİR MODEL ÖNERİYORUZ

''TBMM duvarında 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' yazısı var'' diyen Karaaslan, şunları söyledi: ''Bu cumhuriyetin en temel ilkelerinden biridir. Biz cumhuriyetin 100. yılında bir hayal kurduk ve bunu yol haritasına dönüştürdük. Bizler o hedefe çok emin adımlarla ilerlerken, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu, milletin merkezde olduğu ve yasama, yürütme, yargı erklerin her birinin kendi içinde güçlenerek ayrıştığı ama aynı zamanda birbirine zorunlu olduğu yeni bir hükümet modeli öneriyoruz.''

ÇOK GÜÇLÜ BİR LİDERİMİZ VAR

Anayasa değişikliğiyle hedeflenen güçlü, kalkınmış ve 2023, 2053, 2071'e çok daha emin adımlarla ilerleyen bir Türkiye olduğunu ifadeeden Karaaslan, ''Milletimiz meselenin memleket olduğunu çoktan anladı. AK Parti ile MHP referandum konusunda ortak tavır ortaya koydu. Bir sel afeti yaşanır da sular çekildikçe vermiş olduğu tahribatı anlarsınız ya... Aslında sular çekildikçe ve tahribat ortaya çıktıkça Sayın Devlet Bahçeli milli bir duruş sergiledi ve uzlaşmaya zemin hazırladı. Dolayısıyla birlikte yola çıktık. Geldiğimiz noktada çok emin adımlarla ilerliyoruz. Kampanyamızın altına imzamızı atıyoruz. Ama maalesef imza atılmayan, partisinin adının yer almadığı bir karşı kampanyayla karşı karşıyayız. Orada tek adamdan bahsediliyor. Tek adam, diktatör tankın arkasına saklanana, o tankları halkın üzerine sürene denir. O tankların önünde durana 'lider' denir. Bizim çok güçlü bir liderimiz var'' dedi.



SIRADAKİ HABER