HaberlerSAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu:'İş alanları yaratılmalı'

SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu:'İş alanları yaratılmalı'

Samsun Haber: SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu, 'Türkiye iş olanakları noktasında önemli bir konuma sahip. Sahip olduğumuz ağımızla iş alanları yaratmalıyız. Yeter ki gönülden isteyelim, gençlerimizi heveslendirelim' dedi

SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu:'İş alanları yaratılmalı'

Samsun Haber: Ondokuz Mayıs Üniversitesi-sanayi işbirliği kapsamında düzenlenen teknik geziler devam ediyor. Bir cam fabrikasına ziyaret düzenlediklerini ifade eden Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’na (TURKONFED) bağlı Samsun İş Kadınları Derneği (SAMİKAD) Başkanı Münevver Uğurlu, hem öğrenciler için hem de kadınlar için çeşitli eğitimler düzenlediklerini ve bu eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

KADINLARA DA EĞİTİM VERİYORUZ

SAMİKAD olarak düzenli bir şekilde teknik geziler organize ettiklerini ifade eden Başkan Uğurlu, gerçek stajın ve öğrenim görürken pratik yapmanın önemli olduğunu vurguladı. Uğurlu, “Kurulduğumuz günden itibaren üniversitemizle ilişki halindeyiz. Öğrenciler, mezun olduğunda gerçek staj yaptığında mesleğe bir adım önde başlıyor. SAMİKAD olarak sadece öğrenciler için değil kadınlarımıza da KOBİ işletmeciliği için uygulamalı eğitim veriyoruz. Sonra İŞKUR, halk eğitim, KOSGEB, TKDK ile birlikte çalışarak sürdürülebilir işletmelerin çoğalması için mentorluk yapıyoruz. Girişimcilikten, pazarlamaya, markalaşmaya, il içi, komşu il, ülke çapı sonra da yurt dışında ürünlerimizi tanıtacağız, ülke ekonomisine katkıda bulunmaya destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

BU ŞEKİLDE İSTİKRAR SAĞLANIR

Geçmişin deneyimi ile teknolojinin birleştirilmesi gerektiğini söyleyen Uğurlu, bu şekilde istikrarın sağlanacağını dile getirdi. Türkiye’nin iş olanakları noktasında önemli bir konuma sahip olduğunu vurgulayan Uğurlu, “Tarihi eserler, tabiat güzelliklerimiz, ılıcalarımız var, iki verimli delta arasındayız, tarım ekonomisi, sanayimiz, lojistik köyümüz, fuar merkezlerimiz, deniz, hava, kara ve demiryolu ağımızla iş alanları yaratmalıyız. Yeter ki gönülden isteyelim, gençlerimizi heveslendirelim. Güzel örnekler çoğalırsa gelişmişliği sağlarız. Geleneklerimiz ve göreneklerimiz çerçevesinde teknolojiye ayak uydurarak, birlikte gönüllü çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCALSIRADAKİ HABER