HaberlerAydın haberAK Parti'li Savaş, 'Evet'i Başkan Alıcık ile birlikte anlattı

AK Parti'li Savaş, 'Evet'i Başkan Alıcık ile birlikte anlattı

AK Parti'li Savaş, 'Evet'i Başkan Alıcık ile birlikte anlattı - Aydın haber

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Savaş, anayasa değişikliği halk oylamasında niçin 'Evet' oyu kullanılması gerektiğini MHP'li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile birlikte anlattı.AK Parti'li Savaş, Nazilli'de 7 Haziran sürecinin tekrar yaşanmaması için 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasının önemini sivil toplum kuruluşları ve muhtarlara anlattı. Toplantıya Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Ramazan Satılmış, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, İşadamları, STK temsilcileri ve muhtar katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi üzerine değerlendirmelerde bulunan Savaş, '16 Nisan'da sonra koalisyonlar dönemini belirsizlikler dönemini artık bitiriyoruz. Bundan sonraki ilk seçimde bu ülkeyi kimin yöneteceği seçim akşamı belli olacak. Acaba kim kiminle koalisyon kuracak, kim kiminle görüşecek, benim iş adamım, benim esnafım kara kara düşünmeyecek. İşler aksamayacak, yatırımlar hız kesmeyecek. Koalisyon tartışmalarının belirsizliği en yakın örneğini 7 Haziran seçimlerinde hep beraber yaşadık. Birilerinin eline saz verilip, allanıp pullanıp 'Herkesi kucaklayacağız, biz değiştik Türkiye partisi olacağız' yalanıyla HDP'yi Meclis'e sokup ülkeyi koalisyon belirsizliği ne soktular. AK Parti birinci parti oldu ama tek başına hükümet kurma çoğunluğuna sahip olamadı. Bu aslında AK Parti'ye yapılan bir operasyonu. Ülkedeki siyasi belirsizlik ekonomik belirsizliğe ekonomide sıkıntıya sebep oldu. Sonuçta ne oldu faizler yükseldi. Kim kaybetti hepimiz kaybettik ülke kaybetti. Onun için diyoruz ki bir daha koalisyon belirsizliği yaşanmaması için 16 Nisan 'evet'in çok önemi var. Güçlü bir ekonomi için güçlü bir lider güçlü bir siyasi istikrar şart. İstikrar için koalisyonlar dönemini kapatmak için 16 Nisan çok önemli' dedi.

'Bir ve beraber olmalıyız'
Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ise, 'Vatan olmazsa belediye başkanısın, iş adamısın, esnafsın, memursun, işçisin ne fayda. Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin dediği gibi 'Önce vatan. Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır' Bu ülke hepimizin, bu ülke bizim sahip çıkmamız gerekiyor. Bu gün neyin tartışmasını yapıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden 'Memleket bölünecek, parçalanacak' diyorlar. Sizler, bizler bu ülkenin sevdalısıyız. Bizler olduğumuz sürece bu ülkeyi kimse bölemez. Bizler bu ülkenin sahipleriyiz. Sizlerden ricam eşinize dostunuza anlatın. Bir ve beraber olduğumuzu anlatmamız gerekiyor' diye konuştu.

AK Parti’li Savaş, ‘Evet’i Başkan Alıcık ile birlikte anlattı