HaberlerAmasya haberSağlık yöneticileri öğrencilere diş seti dağıttı

Sağlık yöneticileri öğrencilere diş seti dağıttı

Sağlık yöneticileri öğrencilere diş seti dağıttı - Amasya haber

Amasya'da Sağlık Bakanlığı tarafından tüm yurtta uygulanan 'Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller' etkinliği kapsamında sağlık yöneticileri tarafından Abdurrahman Kamil İlkokulu öğrencilerine diş seti dağıtıldı.


Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner Nergiz, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Faruk Tonga, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Rüştü Ertosun ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Fevzi Terzi, Dt. Burçak Kılıçgil Kurt tarafından verilen sunumun ardından öğrencilere içerisinde dış fırçası ve macununun bulunduğu 'ağız-diş sağlığı seti' hediye edildi.
Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş'in de yer aldığı etkinlik sonrası değerlendirme yapan Halk Sağlığı Müdürü Nergiz, 'Ağız ve diş sağlığında en önemli iki hastalık olan diş çürüklerinden ve diş eti hastalıklarından korunmada diş fırçalama, diş ipi kullanımı, düzenli ve sağlıklı beslenme, diş hekimi kontrolü ve florür kullanımı gibi alınacak basit koruyucu önlemlerle problemler oluşmadan önlenebilmektedir' dedi.

26 bin diş seti dağıtılacak
Eğitim-öğretim yılı sonuna kadar il genelindeki okullarda süren ağız-diş sağlığı eğitimi ve diş taramalarında 26 bin diş seti dağıtımının planlandığına değinen Nergiz, 'Ağız ve diş sağlığımızı korumak genel sağlığımızın korunmasında en önemli ve en birincil koşullardan biridir. Bu vesileyle özellikle çocuklarımıza diş sağlığının önemini vurgulamak, diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak amacıyla okullarımızda ağız ve diş sağlığı taramalarımız devam etmektedir' diye konuştu.

Sağlık yöneticileri öğrencilere diş seti dağıttı